czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kalejdoskop polskich pieśni i tańców

Kalejdoskop polskich pieśni i tańców
 

W niedzielę 19 maja Stowarzyszenie „Koniczynka” zorganizowało dla mieszkańców Gminy Władysławów niezwykłą wycieczkę w stronę kultury. Pierwszym jej przystankiem było miejsce urodzin Fryderyka Chopina, czyli Żelazowa Wola, gdzie w zabytkowym dworku i otaczającym go przepięknym o tej porze roku parku wciąż jeszcze unosi się duch genialnego kompozytora i jego niezwykłych dzieł. Tam mieli też okazję wysłuchać na żywo przeszło godzinnego koncertu fortepianowego.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do miejscowości Otrębusy, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przed koncertem wysłuchali opowieści o historii zespołu, poznali tajniki związane z jego funkcjonowaniem, zarówno od strony artystycznej, jak i organizacyjno – logistycznej. Poznali też bliżej sylwetki twórców „Mazowsza” – Tadeusza Sygietyńskiego i jego żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Mogli również poczuć gorączkę przygotowań do spektaklu, zaglądając za kulisy i do tej części budynku, gdzie artyści za zamkniętymi drzwiami mieli ostatnie próby.

reklama

W końcu pełni oczekiwań uczestnicy zajęli miejsca w jednej z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych.... i nie zawiedli się. Przeszło dwugodzinny koncert okazał się niezwykłym przeżyciem nawet dla najbardziej wybrednych. Połączenie młodości, urody, talentu, energii, wysokich umiejętności i poziomu artystycznego z bogactwem polskiego folkloru to chyba najlepsze określenie tego, co działo się na scenie. Z pewnością długo pozostaną w pamięci  uczestników wycieczki przeżycia związane z tym niezwykłym koncertem, który odkrył przed nami piękno i bogactwo ludowej kultury.

Zadanie współfinansowane przez Zarząd Powiatu Tureckiego na podstawie zlecenie realizacji zadań publicznych w zakresie – wspieranie wszechstronnych działań na rzecz aktywizacji i integracji osób w wieku emerytalnym oraz rozwoju i wykorzystania potencjału tych osób w środowisku lokalnym: „55+ - Przygoda z Kultura” – numer umowy 1/WE/2019. 

materiał nadesłany

3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

23 wrz.
Nie ma drugiej takiej osoby w gminie...

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów....

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama