środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Okresowy zakaz wstępu do lasu - nadchodzi czas oprysku

Okresowy zakaz wstępu do lasu - nadchodzi czas oprysku - Źródło: Nadleśnictwo Turek
Źródło: Nadleśnictwo Turek 

Czy wstęp do lasu może zostać zakazany? Tak, zwłaszcza gdy zaplanowane jest wykonanie oprysku. Nadleśnictwo Turek informuje o zabiegu ograniczania liczebności brudnicy mniszki z zastosowaniem środków ochrony roślin przy użyciu samolotu w kompleksie leśnym zlokalizowanym koło miejscowości: Czachulec Nowy (gmina Kawęczyn),  Młyny Miłaczewskie (gmina Malanów).

W jakim celu zostanie wykonany oprysk? Przedmiot planowanego zabiegu to groźny szkodnik drzewostanów sosnowych. Najpoważniejsze szkody wyrządzają gąsienice, które uszkadzając aparat asymilacyjny drzew zagrażają trwałości drzewostanów.

reklama

Zabiegi z zastosowaniem środka chemicznego DIMILIN 480 SC w dawce 0,1 l/ha zostaną przeprowadzone  w terminie 27.05 – 30.06.2019. Pora na tymczasowe powstrzymanie się od spacerów do lasu, gdyż w czasie oprysku przebywanie w nim stanowi duże niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Środek chemiczny, który będzie zastosowany ma działanie żołądkowe - zabronione jest spożywanie owoców runa leśnego w okresie 24 godzin od momentu wykonania oprysku.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegu, w tym do wglądu etykieta środka chemicznego DIMILIN 480 SC, dostępne są w biurze Nadleśnictwa Turek, a także w kancelarii leśnictwa Cisew  oraz pod nr tel. 63 278 54 41, 604-487-923.

Źródło: Nadleśnictwo Turek

Źródło: Nadleśnictwo Turek2
Źródło: Nadleśnictwo Turek3

Podobne artykuły

Mały ale groźny. Kornik ostrozębny atakuje...

Mały ale groźny. Kornik ostrozębny atakuje...

13 wrz.
Skutki zimowych wichur groźniejsze niż...

Skutki zimowych wichur groźniejsze niż szacowali...

2 lip.
Wspólnie poszukajmy zieleni! Zapraszamy na...

Wspólnie poszukajmy zieleni! Zapraszamy na sobotni...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama