poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag challenge na plaży nad Zbiornikiem w Przykonie

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag challenge na plaży nad Zbiornikiem w Przykonie
 

Zanieczyszczenie środowiska to jeden z największych problemów współczesnego świata. Powstaje coraz więcej projektów, programów, kampanii mających na celu podniesienie świadomości społeczeństwa i zmniejszenie stopnia zagrożenia. Wiele osób zdaje sobie sprawę z powagi problemu, jednak wciąż możemy łatwo zauważyć, nawet dookoła nas, w jakim stopniu kwestia ta zostaje zaniedbana. W wielu miejscach, m.in. w parkach, centrum miast, w lasach, czy na plażach dostrzec można spore ilości porozrzucanych śmieci – przykładem jest dobrze nam wszystkim znana plaża nad Zbiornikiem w Przykonie.

W piątek, 24 maja członkowie Stowarzyszenia „Sokół" w Przykonie po raz kolejny wraz z Morsami Turek oraz wędkarzami zorganizowali wspólne sprzątanie plaży nad Zbiornikiem w Przykonie. Śmieci było mniej niż w ubiegłym roku, jednak wciąż zbyt mała jest świadomość w zakresie dbania o środowisko, a użytkownicy zapominają, że puste opakowania po produktach spożywczych i napojach ważą zdecydowanie mniej niż pełne, przyniesione na plażowanie.

reklama

W tym roku całość wydarzenia odbyła się pod hasłem #trashtag challenge. Jest to wyzwanie, które  zachęca ludzi do sprzątania i chwalenia się tym, co też uczynili uczestnicy wydarzenia, aby propagować ideę dbania o nasze środowisko.

Takie akcje jak #trashtag challenge dają nadzieję, że może być coraz lepiej. Zachęcamy wszystkich, aby śladami uczestników piątkowego sprzątania plaży w Przykonie próbowali przyczyniać się do poprawy stanu środowiska -  podniesienie z ziemi nawet jednego, niewinnego opakowania i wyrzucenie go do kosza jest kolejnym, małym krokiem w stronę lepszego, czystszego świata.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing...

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing School już...

18-09-2020
Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów...

Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów wzięli...

23-07-2019
Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

18-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama