Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag challenge na plaży nad Zbiornikiem w Przykonie

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag challenge na plaży nad Zbiornikiem w Przykonie
 

Zanieczyszczenie środowiska to jeden z największych problemów współczesnego świata. Powstaje coraz więcej projektów, programów, kampanii mających na celu podniesienie świadomości społeczeństwa i zmniejszenie stopnia zagrożenia. Wiele osób zdaje sobie sprawę z powagi problemu, jednak wciąż możemy łatwo zauważyć, nawet dookoła nas, w jakim stopniu kwestia ta zostaje zaniedbana. W wielu miejscach, m.in. w parkach, centrum miast, w lasach, czy na plażach dostrzec można spore ilości porozrzucanych śmieci – przykładem jest dobrze nam wszystkim znana plaża nad Zbiornikiem w Przykonie.

W piątek, 24 maja członkowie Stowarzyszenia „Sokół" w Przykonie po raz kolejny wraz z Morsami Turek oraz wędkarzami zorganizowali wspólne sprzątanie plaży nad Zbiornikiem w Przykonie. Śmieci było mniej niż w ubiegłym roku, jednak wciąż zbyt mała jest świadomość w zakresie dbania o środowisko, a użytkownicy zapominają, że puste opakowania po produktach spożywczych i napojach ważą zdecydowanie mniej niż pełne, przyniesione na plażowanie.

reklama

W tym roku całość wydarzenia odbyła się pod hasłem #trashtag challenge. Jest to wyzwanie, które  zachęca ludzi do sprzątania i chwalenia się tym, co też uczynili uczestnicy wydarzenia, aby propagować ideę dbania o nasze środowisko.

Takie akcje jak #trashtag challenge dają nadzieję, że może być coraz lepiej. Zachęcamy wszystkich, aby śladami uczestników piątkowego sprzątania plaży w Przykonie próbowali przyczyniać się do poprawy stanu środowiska -  podniesienie z ziemi nawet jednego, niewinnego opakowania i wyrzucenie go do kosza jest kolejnym, małym krokiem w stronę lepszego, czystszego świata.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów...

Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów wzięli...

23 lip.
Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Przykona

18 lip.
Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona....

Tragiczny finał nad zbiornikiem Przykona. Utonął...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama