czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Bibianna: Dzień Dziecka z Gościńcem

Bibianna: Dzień Dziecka z Gościńcem - foto nadesłane
foto nadesłane 

W Bibiannie, przez członków i sympatyków Stowarzyszenia Gościniec zorganizowany został - po raz drugi - piknik z okazji czerwcowego Dnia Dziecka. Impreza została sfinansowana w głównej mierze ze środków budżetu gminy Malanów.

Choć niedzielne wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15:00, to jednak na placu przy świetlicy wiejskiej gwarno było już od godzin porannych. 2 czerwca zjawiło się tam kilkanaście osób, by pod okiem liderek Gościńca – prezes Wioletty Durkiewicz oraz wiceprezes Agnieszki Samulskiej, przygotować teren spotkania, udekorować miejsce. Stowarzyszenie tworzą głównie panie, ale na boisku zjawili się również panowie – miejscowi tatusiowie, przyjaciele Gościńca, druhowie OSP – którzy zajęli się m.in. rozłożeniem pokaźnego namiotu. W międzyczasie nadmuchiwana była zjeżdżania, pojawił się również basen z piłeczkami.

reklama

Gdy wszystko zostało już przygotowane, przy świetlicy pojawić się mogły dzieci z sołectwa Bibianna, ale też zaprzyjaźnione maluchy z okolicznych wiosek. Dzieciaki korzystały ze wspomnianych darmowych atrakcji, smakowały watę cukrową, zajadały się ciasteczkami, kanapkami i innymi łakociami. Nie zabrakło również domowej lemoniady. W tym, że kogoś dopaść mógł głód, nie było nic dziwnego. Wszakże podczas Dnia Dziecka najmłodsi intensywnie rywalizowali w ramach rozmaitych konkurencji sportowych, nad przebiegiem których czuwała Sylwia Chrzuszcz. O to, by uczestnicy wydarzenia nie nudzili się, dbał ponadto DJ Marian czyli Mariusz Kominiarczyk, który zajął się nie tylko oprawą muzyczną, ale też aktywizował młodych mieszkańców rozmaitymi zabawami integracyjnymi. Podczas Dnia Dziecka można było także pomalować sobie buzię, a zadaniem tym zajął się Konrad Kozłowski.

Gdy zmagania sportowe zostały zakończone, przyszedł czas na nagrodzenie milusińskich medalami. Uczyniły to przedstawicielki zarządu Gościńca, którym towarzyszyli wójt gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak oraz radna Rady Powiatu Tureckiego – Zofia Gruszczyńska.

Dzień Dziecka w Bibiannie został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu ze środków budżetu Gminy Malanów. Stowarzyszenie Gościniec dziękuje również sponsorom – panom Jerzemu Kubackiemu oraz Krzysztofowi Ogrodowczykowi, jak również firmie Sun Garden Polska Sp. z o.o. sp.k. za udostępnienie namiotu.

materiał prasowy Stowarzyszenia Gościniec w Bibiannie

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon...

Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon nadciąga!!!

12 sierp.
Szymczak i Bangrowski zwycięzcami Gminnych...

Szymczak i Bangrowski zwycięzcami Gminnych...

27 lip.
Strażacy grali w siatkę i bawili się z dziećmi...

Strażacy grali w siatkę i bawili się z dziećmi...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama