poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Matura 2019: wiemy, jak wypadły szkoły z powiatu tureckiego!

Matura 2019: wiemy, jak wypadły szkoły z powiatu tureckiego!
 

83,24% - tyle wynosi zdawalność egzaminu maturalnego 2019 w powiecie tureckim. W tym roku bez przeszkód maturę zdało 446 absolwentów szkół z naszego powiatu. Możliwość poprawki mają 53 osoby, zaś kompletnie nie powiodło się 26 maturzystom. Jak mają się statystyki w poszczególnych szkołach? Która z placówek wypadła najlepiej? Jak zdawalność w powiecie tureckim wygląda na tle powiatów ościennych? Zapraszamy do przygotowanego przez nas podsumowania!

Zdecydowanie sytuacja najlepiej wygląda w I Liceum Ogólnokształcącym – do matury 2019 przystąpiło 274 uczniów, z czego możliwość sierpniowej poprawki ma 20 uczniów. Tylko jednej osobie nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości. Tegoroczna zdawalność egzaminu maturalnego wynosi tam około 99% - jest to wynik o 3% lepszy od zeszłorocznego.

reklama

Swój wynik zdecydowanie podniosło turkowskie technikum. Do matury przystąpiło tam 200 osób, z czego noga podwinęła się 20 osobom, którzy w sierpniu mają szansę poprawy egzaminu. 13 osób zaś nie ma szans już w tym roku na uzyskanie świadectwa dojrzałości. Na ten moment zdawalność egzaminu maturalnego 2019 w Zespole Szkół Technicznych wynosi 84%, co stanowi wynik wyższy o prawie 10% w stosunku do poprzedniego roku.

Do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Rolniczych podeszło w tym roku 51 osób, z których możliwość poprawki ma 13 absolwentów. Niestety 12 z przystępujących nie zdało matury, a jedna osoba nie podeszła do egzaminu wcale. Zdawalność matury w ZSR w tym roku wynosi 49% - to wynik o 10% gorszy od zeszłego roku, jednak jak wiemy, uczniowie tej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o egzaminy zawodowe, których średnia jest zdecydowanie lepsza w porównaniu do skali okręgu i województwa.

Szkoły powiatu tureckiego na tle szkół powiatów ościennych wypadły znakomicie. Jak zostało wcześniej wspomniane, zdawalność w naszym powiecie w 2019 wynosi razem 83,24%. Dla porównania, w powiecie konińskim zdawalność wyniosła 66,90%, w powiecie kaliskim 62,96% w, kolskim 77,68%, w sieradzkim 76,3%, zaś w powiecie poddębickim 76,4%. Jak widzimy, szkoły z powiatu tureckiego na tle pobliskich powiatów pod względem zdawalności wypadły zdecydowanie najlepiej.

Gratulujemy wszystkim maturzystom ze szkół powiatu tureckiego – czas na odetchnięcie z ulgą i zasłużony odpoczynek! Życzymy wszystkim samych dobrych wyborów w niedalekiej przyszłości, a sierpniowym poprawkowiczom motywacji i spokojnych powtórek, aby po zdanej poprawce również mogli oddychać spokojnie.

reklama

JM

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

5 lip.

"Ogólniak" otworzył drzwi. Ta szkoła ma dobre...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama