czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

Trzy soprany na początek Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie

Trzy soprany na początek Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie
 

Letnia Filharmonia Parkowa w Tuliszkowie została zainaugurowana, jej pierwszy koncert odbył się w niedzielę, 7 lipca. Przed zabytkowym dworkiem, siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zebrali się melomani z Tuliszkowa, Turku, Konina i wielu okolicznych miejscowości naszej i ościennych gmin.

Trzy soprany, czyli Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska z Poznania i Emilia Zielińska z Łodzi rozpoczęły koncert brawurowo wykonanymi „ W soczystym winnym gronie” Johanna Strausa oraz „Do Do” Paula Abrahama. Następnie zaprezentowały ogniste czardasze Freda Raymonda i Emmericha Kalmana, a po nich fragmenty znanych musicali.

reklama

Sopranistkom towarzyszył, przede wszystkim jako konferansjer, poznański tenor Jarosław Patycki, który stworzył z każdą sopranistką duet, śpiewając między innymi „Bo to jest miłość” i „Varażdnin” Emmericha Kalmana.

Tuliszkowska publiczność mimo chłodnego popołudnia, niezwykle gorąco przyjęła śpiewaków z Poznania i Łodzi. Niezwykła muzyka znów zakrólowała w zabytkowym tuliszkowskim parku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: W sercu miasta rozbrzmiały nuty znanych...

Wideo: W sercu miasta rozbrzmiały nuty znanych...

10 sierp.
ALSA: Po raz kolejny w sercu miasta rozbrzmiały...

ALSA: Po raz kolejny w sercu miasta rozbrzmiały nuty...

9 sierp.
Połączenie jazzu, hip-hopu, funku, soulu i...

Połączenie jazzu, hip-hopu, funku, soulu i...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama