sobota 20 lipca 2019

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Trzy soprany na początek Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie

Trzy soprany na początek Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie
 

Letnia Filharmonia Parkowa w Tuliszkowie została zainaugurowana, jej pierwszy koncert odbył się w niedzielę, 7 lipca. Przed zabytkowym dworkiem, siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zebrali się melomani z Tuliszkowa, Turku, Konina i wielu okolicznych miejscowości naszej i ościennych gmin.

Trzy soprany, czyli Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska z Poznania i Emilia Zielińska z Łodzi rozpoczęły koncert brawurowo wykonanymi „ W soczystym winnym gronie” Johanna Strausa oraz „Do Do” Paula Abrahama. Następnie zaprezentowały ogniste czardasze Freda Raymonda i Emmericha Kalmana, a po nich fragmenty znanych musicali.

reklama

Sopranistkom towarzyszył, przede wszystkim jako konferansjer, poznański tenor Jarosław Patycki, który stworzył z każdą sopranistką duet, śpiewając między innymi „Bo to jest miłość” i „Varażdnin” Emmericha Kalmana.

Tuliszkowska publiczność mimo chłodnego popołudnia, niezwykle gorąco przyjęła śpiewaków z Poznania i Łodzi. Niezwykła muzyka znów zakrólowała w zabytkowym tuliszkowskim parku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wakacyjna sobota w Muzycznym Porcie Władysławów...

Wakacyjna sobota w Muzycznym Porcie Władysławów -...

18 lip.
Wideo: Atrakcje dla dzieci, Big Cyc, Grzegorz...

Wideo: Atrakcje dla dzieci, Big Cyc, Grzegorz Hyży -...

23 czerw.
Pierwsza dawka muzycznych wrażeń już dziś -...

Pierwsza dawka muzycznych wrażeń już dziś - sprawdź,...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama