wtorek 31 marca 2020

Balbiny, Kamila, Kornelii

reklama

Pierwszy etap niezwykłych międzynarodowych wakacji we Władysławowie dobiegł końca

Pierwszy etap niezwykłych międzynarodowych wakacji we Władysławowie dobiegł końca - źródło: Gmina Władysławów
źródło: Gmina Władysławów 

Właśnie zakończył się pierwszy etap projektu International Education for Kindergartens. Stowarzyszanie „Koniczynka” z Władysławowa wspólnie z Przedszkolem Gminnym we Władysławowie wraz z końcem roku szkolnego rozpoczęło realizację projektu, który polega na prowadzeniu zajęć dla przedszkolaków przez wolontariuszy pochodzących z różnych stron świata.

Niemałą niespodzianką dla mieszkańców gminy Władysławów był pobyt wolontariuszek z Australii, Tajlandii i Turcji: Connie Ou , Naporn (Nuey) Phuasuwan i Bilge Ateş. Od poniedziałku do piątku wolontariuszki prowadziły zajęcia z władysławowskimi przedszkolakami. Dzieci podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat krajów i kultur z których pochodziły wolontariuszki, zostały zapoznane z Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 6 „Czysta woda i warunki sanitarne”, uczyły się nowych słów w języku angielskim, a przede wszystkim zdobyły cenne przyjaźnie. Connie, Bilge i Nuey zwracały uwagę na nadzwyczajną spostrzegawczość i mądrość przedszkolaków z Władysławowa.

reklama

Obok ciekawych doświadczeń najmłodszych, bardzo ważnym aspektem pobytu gości było ogromne zaangażowanie wielu innych mieszkańców gminy w to, aby dziewczyny z różnych części świata czuły się we Władysławowie jak w domu. Gesty poparcia działań organizatorów, jakie dali miejscowi przedsiębiorcy i osoby prywatne, pozwoliły nam na właściwą realizacje polskiego powiedzenia: „Gość w dom, Bóg w dom”.

Celem projektu jest wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów. Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC Poznań pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Władysławów.

Źródło: Gmina Władysławów

Podobne artykuły

Wesołe ferie z Oyama Karate.

Wesołe ferie z Oyama Karate.

28 st.
Zimowa Akademia Sportów Walki także w Ferie 2020

Zimowa Akademia Sportów Walki także w Ferie 2020

27 st.
Wideo: Trwa budowa farmy wiatrowej w Przykonie...

Wideo: Trwa budowa farmy wiatrowej w Przykonie przez...

12-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama