czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Pierwszy etap niezwykłych międzynarodowych wakacji we Władysławowie dobiegł końca

Pierwszy etap niezwykłych międzynarodowych wakacji we Władysławowie dobiegł końca - źródło: Gmina Władysławów
źródło: Gmina Władysławów 

Właśnie zakończył się pierwszy etap projektu International Education for Kindergartens. Stowarzyszanie „Koniczynka” z Władysławowa wspólnie z Przedszkolem Gminnym we Władysławowie wraz z końcem roku szkolnego rozpoczęło realizację projektu, który polega na prowadzeniu zajęć dla przedszkolaków przez wolontariuszy pochodzących z różnych stron świata.

Niemałą niespodzianką dla mieszkańców gminy Władysławów był pobyt wolontariuszek z Australii, Tajlandii i Turcji: Connie Ou , Naporn (Nuey) Phuasuwan i Bilge Ateş. Od poniedziałku do piątku wolontariuszki prowadziły zajęcia z władysławowskimi przedszkolakami. Dzieci podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat krajów i kultur z których pochodziły wolontariuszki, zostały zapoznane z Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 6 „Czysta woda i warunki sanitarne”, uczyły się nowych słów w języku angielskim, a przede wszystkim zdobyły cenne przyjaźnie. Connie, Bilge i Nuey zwracały uwagę na nadzwyczajną spostrzegawczość i mądrość przedszkolaków z Władysławowa.

reklama

Obok ciekawych doświadczeń najmłodszych, bardzo ważnym aspektem pobytu gości było ogromne zaangażowanie wielu innych mieszkańców gminy w to, aby dziewczyny z różnych części świata czuły się we Władysławowie jak w domu. Gesty poparcia działań organizatorów, jakie dali miejscowi przedsiębiorcy i osoby prywatne, pozwoliły nam na właściwą realizacje polskiego powiedzenia: „Gość w dom, Bóg w dom”.

Celem projektu jest wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów. Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC Poznań pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Władysławów.

Źródło: Gmina Władysławów

Podobne artykuły

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

16 lip.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15 lip.
Wesołe ferie z Oyama Karate.

Wesołe ferie z Oyama Karate.

28 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama