czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Zacznijmy od pępka! Aleksandra Maria Ścibor zaprasza na cykl nowych zajęć tanecznych w Turku

Zacznijmy od pępka! Aleksandra Maria Ścibor zaprasza na cykl nowych zajęć tanecznych w Turku - fot.: Hannah Bohr
fot.: Hannah Bohr 

Zacznijmy od pępka! Z nowym miesiącem ruszają nowe zajęcia prowadzone przez choreografkę i tancerkę Aleksandrę Marię Ścibor. W całkiem nowych warunkach i koncepcji opartej na „aktywacji potencjału życiowego zakodowanego w Radiacji Przestrzeni Pępka”. Początek już 5 września!

Według tradycyjnych praktyk duchowych brzuch to miejsce mocy. A już pępek to jego szczególny punkt – pozostałości pępowiny, którą byliśmy połączeni z matką. To właśnie tą drogą przyjmowaliśmy wszelkie substancje odżywcze. Wschodnie szkoły medycyny (jak choćby coraz popularniejsza ajurweda) wierzą, że to właśnie w tym miejscu znajduje się wiele zakończeń nerwowych, o które powinniśmy szczególnie dbać.

reklama

Tancerka i choreografka, Aleksandra Maria Ścibor zaprasza na całkiem nowy autorski program.

Centrum_Ziemia to trening mocy fizyczności oparty na [Navel Space Radiation]. Centrum Centrum_Ziemia jest Ciało_Człowiek - HUman, Ciało_Człowiek o nieskończonym Potencjale Ruchu_Ruchomości_ Ruchliwości [Mocy Poruszania]. Materiałem Centrum_Ziemia jesteś Ty Ciało i Twoje czucie_wybieranie_tworzenie zintegrowanej, zintegrowanego Siebie w Ciele_z Ciałem_poprzez Ciało. Sesje Centrum_Ziemia odbywają się w czasoprzestrzeni improwizacji prowadzonej [guided improvisation] oraz treningu sformalizowanego [form-based training] w pionie i w poziomie. Centrum_Ziemia jest byś: • integrowała, integrował Siebie, • osadzała, osadzał się w Centrum, • spajała, spajał Centrum_Kończyny i Kończyny_Centrum, • aktywowała, aktywował ich Relację i Relacyjność, • poruszała, poruszał BezRuch uśpionych, zapomnianych, wykluczonych Przestrzeni Ciała, • docierała, docierał do Ruchu organicznego bezsiłowo_bezoporowo_bezwysiłkowo, • wyzwalała, wyzwalał Pełnię Ruchu_Ruchomości_ Ruchliwości [Moc Poruszania], • wzmacniała, wzmacniał Siebie (w)holistycznie, lokalnie i globalnie, • czuła_wybierała_tworzyła spójną_scentrowaną_świadomą Siebie, czuł_wybierał_tworzył spójnego_scentrowanego_świadomego Siebie. Trening Centrum_Ziemia jest wynikiem badania magisterskiego Stimulating Internal Core Support through Developmental Movement Patterns przeprowadzonego w ramach studiów MA Contemporary Dance Education, Frankfurt University of Music and Performing Arts HfMDK, Frankfurt nad Menem, Niemcy (2012-2014) i częścią BACK HOME - (w)holistycznej prozdrowotnej praktyki powracania do Siebie w Ciele_z Ciałem_poprzez Ciało.

Sesje odbywać się będą we wtorki, o godz 18, w sali gminastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, przy ul. Parkowej 3. Początek już 5 września. Sczegóły pod nr. tel. 721320692

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: Hannah Bohr2
fot.: Hannah Bohr3
Podobne artykuły
Dlaczego warto trenować pole dance?

Dlaczego warto trenować pole dance?

30 kw.
Sukces uczennicy SP1 w Międzynarodowym...

Sukces uczennicy SP1 w Międzynarodowym Konkursie im. Włodzimierza...

22 kw.
W Cisewie maja przerwę na taniec! Aktywne...

W Cisewie maja przerwę na taniec! Aktywne zajęcia na sali gimnastycznej

31 st.

"Mali Wielcy Sportowcy" z SP1. Grupa GEE potrzebuje naszego wsparcia w...

10-12-2023
Barwny spektakl i wielkie emocje czyli XV...

Barwny spektakl i wielkie emocje czyli XV Jubileuszowy Turniej Tańca w...

07-12-2023
Sienkiewicz częstował ich cukierkami! Dzień...

Sienkiewicz częstował ich cukierkami! Dzień Patrona w Szkole...

23-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama