niedziela 20 października 2019

Ireny, Kleopatry, Witalisa

reklama
Wzorek

Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów - Foto:UG Malanów
Foto:UG Malanów 

W czwartek 11 lipca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Malanów odbyło się IX posiedzenie Rady Gminy Malanów. Zgodnie z przegłosowanym porządkiem obrad, radni wysłuchali informacji o pracy Wójta w okresie międzysesyjnym oraz rozpatrzyli trzy projekty uchwał.

Malanowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę ws. zapewnienia dowozu dzieciom uczęszczającym do szkół oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Malanów, wobec których Gmina Malanów nie ma ustawowego obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu i opieki. Ww. uchwała w sposób formalny określa możliwości zorganizowania bezpłatnego transportu i opieki uczniom również w przypadkach, w których Gmina nie ma takiego obowiązku.

reklama

W dalszej części czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę ws. zmian w budżecie gminy na 2019 rok oraz uchwałę ws. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Malanów na lata 2019-2032. Wprowadzone poprawki są m.in wynikiem przyznania Gminie Malanów dotacji na realizację Programu „Dobry Start” oraz Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Radni zabezpieczyli również środki na realizację działań o charakterze inwestycyjnym m.in. na Budowę świetlicy w Celestynach. Warto wspomnieć, że ta inwestycja uzyskała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w kwocie 388.833,00 zł.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

XIII Sesji Rady Gminy Władysławów

XIII Sesji Rady Gminy Władysławów

9 paźd.
Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług...

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług rośnie...

12 wrz.
Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama