niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Trzech tenorów w słońcu, chmurach i deszczu w Tuliszkowie

Trzech tenorów w słońcu, chmurach i deszczu w Tuliszkowie
 

Taki koncert zdarza się tylko raz. I tylko w jednym miejscu. W niedzielne popołudnie, w tuliszkowskim parku odbył się drugi koncert Letniej Filharmonii Parkowej. Tym razem licznie zgromadzona publiczność z Tuliszkowa i wiosek gminy oraz z Turku, Konina, Kalisza, Władysławowa, Brudzewa, Przykony i wielu innych okolicznych miejscowości miała okazje posłuchać Bartosza Kuczyka, Mirosława Niewiadomskiego i Mariusza Rutę. Każdy z nich to inna osobowość artystyczna, a razem to połączenie liryzmu, humoru i dramatyzmu.

Mariusz Ruta zaśpiewał między innymi Parlami d’amore (C.A. Bixio), O, Bajadero (E. Kalmana) i Put your head on my shoulders z repertuaru Paula Anki.

reklama

Mirosław Niewiadomski z kolei brawurowo wykonał takie utwory jak Granad ( A Lara), Bell (R. Cciociante) oraz By my lover (F. Fosion).

Bartosz Kuczyk oprócz eleganckiej i dowcipnej konferansjerki ujął publiczność takimi utworami jak Przyjdź na małe randez vous (F. Lehara), Dimi quando tu verai (T.Trenis).

Cała trójka wykonała O sole mio (E.Di Capua), Besame mucho (C. Valazqueza), Funiculi, Funicula (L. Denza) i La vida sin amor (P. Cremonesi).

reklama

W struga padającego deszczu niezwykle zabrzmiały: Volare (F.Miglicacci), Halleluja (L. Cohena) i Marina (R. Granata).

Ale deszcz nie przestraszył ani solistów, którzy nie zeszli z symbolicznej sceny, ani publiczności, chowającej się pod parasolami, pod zadaszeniem domu kultury i wśród drzew lecz słuchającej koncertu do samego końca.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wyjątkowo pomysłowy Dzień Kobiet i Mężczyzn w...

Wyjątkowo pomysłowy Dzień Kobiet i Mężczyzn w...

9 mrz.
Dzień Kobiet i Mężczyzn w strefie relaksu w gm....

Dzień Kobiet i Mężczyzn w strefie relaksu w gm....

5 mrz.
Kasztelan Band Project na Dniu Kobiet w...

Kasztelan Band Project na Dniu Kobiet w Tuliszkowie

3 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama