czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Gminy: Brudzew, Dobra i Przykona z dofinansowaniem w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś"

Gminy: Brudzew, Dobra i Przykona z dofinansowaniem w ramach konkursu
źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski 

W Dąbrowie (gm. Brudzew) uroczyście podpisano umowy z Wielkopolskiej Odnowy Wsi – ponad 70 tysięcy złotych dofinansowania trafi do gmin: Brudzew, Dobra i Przykona.

„Pięknieje Wielkopolska Wieś” to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jego cel to wzmocnienie procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej, poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w sołectwach. Wsparcie zadań w ramach konkursu służy podniesieniu jakości życia na terenach wiejskich, odbudowie tożsamości i integralności wsi oraz promocji idei odnowy.

reklama

Z całego województwa wielkopolskiego dofinansowanie otrzymało 125 projektów, w tym trzy gminy z powiatu tureckiego. 10 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do sołectwa Chrząblice z gminy Brudzew na zadanie „Powrót do korzeni, byleby tego nie schrzanić- czyli kultywowanie tradycji lokalnych w Chrząblicach”. Także inne sołectwo z tej samej gminy otrzymało dofinansowanie – jest to Dąbrowa, gdzie za 30 tysięcy złotych zostanie zagospodarowany teren przy świetlicy wiejskiej. Nieco ponad 10 tysięcy otrzymała gmina Dobra, by zrealizować projekt „Zagospodarowanie parku w Skęczniewie na miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców”. Ponad 20 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do gminy Przykona na „Modernizację schodów świetlicy wiejskiej w Smulsku”.

Do Dąbrowej przybył m.in. marszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski, który uroczyście podpisał umowy z wójtem gminy Brudzew, Cezarym Krasowskim, burmistrzem Dobrej  oraz wójtem gminy Przykona, Mirosławem Broniszewskim, gratulując sukcesu.

Podobne artykuły

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu...

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje...

31 lip.
Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

Szatnia na medal dla gminy Kawęczyn

16 lip.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama