sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Gminy: Brudzew, Dobra i Przykona z dofinansowaniem w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś"

Gminy: Brudzew, Dobra i Przykona z dofinansowaniem w ramach konkursu
źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski 

W Dąbrowie (gm. Brudzew) uroczyście podpisano umowy z Wielkopolskiej Odnowy Wsi – ponad 70 tysięcy złotych dofinansowania trafi do gmin: Brudzew, Dobra i Przykona.

„Pięknieje Wielkopolska Wieś” to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jego cel to wzmocnienie procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej, poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w sołectwach. Wsparcie zadań w ramach konkursu służy podniesieniu jakości życia na terenach wiejskich, odbudowie tożsamości i integralności wsi oraz promocji idei odnowy.

reklama

Z całego województwa wielkopolskiego dofinansowanie otrzymało 125 projektów, w tym trzy gminy z powiatu tureckiego. 10 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do sołectwa Chrząblice z gminy Brudzew na zadanie „Powrót do korzeni, byleby tego nie schrzanić- czyli kultywowanie tradycji lokalnych w Chrząblicach”. Także inne sołectwo z tej samej gminy otrzymało dofinansowanie – jest to Dąbrowa, gdzie za 30 tysięcy złotych zostanie zagospodarowany teren przy świetlicy wiejskiej. Nieco ponad 10 tysięcy otrzymała gmina Dobra, by zrealizować projekt „Zagospodarowanie parku w Skęczniewie na miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców”. Ponad 20 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do gminy Przykona na „Modernizację schodów świetlicy wiejskiej w Smulsku”.

Do Dąbrowej przybył m.in. marszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski, który uroczyście podpisał umowy z wójtem gminy Brudzew, Cezarym Krasowskim, burmistrzem Dobrej  oraz wójtem gminy Przykona, Mirosławem Broniszewskim, gratulując sukcesu.

źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski2
źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski3
źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski4
źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski5
źródło: Facebook - Krzysztof Grabowski6

Podobne artykuły

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama