środa 26 luty 2020

Bogumiła, Eweliny, Mirosława

reklama

Napisz reportaż i weź udział w projekcie "Szlak wolności od podstaw"!

Napisz reportaż i weź udział w projekcie
 

Napisz reportaż (lub szkic reportażu) i wygraj udział w projekcie. Na 15 autorów najlepszych reportaży lub szkiców czekają bezpłatne warsztaty w Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, pod okiem znakomitych nauczycieli: Marcina Kąckiego, Przemysława Semczuka i Piotra Bojarskiego, miesięczna praca zdalna z przydzielonym nauczycielem, redakcja oraz korekta reportażu. Najlepsze reportaże zostaną wydane drukiem.

Maszyna do Pisania i Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapraszają do udziału w ogólnopolskim projekcie “Szlak wolności od podstaw”. Uczestnicy projektu zostaną wytypowani na podstawie przesłanego reportażu lub jego szkicu na temat pracy organicznej w Wielkopolsce, ludzi z nią związanych lub jej dzisiejszych implementacji.

reklama

Nadesłany tekst powinien spełniać wymogi reportażu i nie może przekraczać objętości 25 000 znaków znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie, ze spacjami, Times New Roman roz. 12, odstęp 1,5). Organizator dopuszcza możliwość przesłania szkicu reportażu nie mniejszego niż 3600 znaków i większego niż 9000 znaków znormalizowanego maszynopisu. Szkic powinien zawierać: opis tematu reportażu oraz opis osób i zjawisk społecznych, które są jego tematem. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej opublikowana.

Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lipca 2019 r. przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie http://www.maszynadopisania.pl Na tej stronie również można znaleźć więcej szczegółów na temat konkursu, regulamin oraz kilka słów o prowadzących warsztaty.

Doświadczenie dziennikarskie nie jest wymagane. Jury wybierze najlepsze teksty kierując się zgodnością z regulaminem projektu, wartością artystyczną i oryginalnością tematu. Wyniki zostaną ogłoszone 5 sierpnia 2019 r.

reklama

15 Laureatów zostanie zaproszonych do udziału w bezpłatnych warsztatach w pięknie położonym, wśród lasów między Ostrzeszowem a Ostrowem, Pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Tam, w dniach 15-18 sierpnia 2019 r., spotkają się z nauczycielami: Marcinem Kąckim, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim.
Po warsztatach w Antoninie uczestnicy projektu przez cały miesiąc mają zapewnioną opiekę merytoryczną jednego z trzech nauczycieli. Najlepsze reportaże zostaną wydane drukiem w zbiorze reportaży. 

Organizatorem projektu “Szlak wolności od podstaw” jest Maszyna do Pisania. Projekt jest realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Patroni projektu: Kultura u podstaw, Wydawnictwo Poznańskie, Zupełnie inna opowieść, Czytam, bo lubię.

Napisz reportaż i weź udział w projekcie

Podobne artykuły

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na...

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na Dyrektora ZST...

17 lt.
Konkurs na najpiękniejszy balkon 2020...

Konkurs na najpiękniejszy balkon 2020 rostrzygnięty

3 lt.
Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama