sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa dla przedszkolaków w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku.

Wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa dla przedszkolaków w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. - Źródło: Powiat Turecki
Źródło: Powiat Turecki 

Od najmłodszych lat wpajane są dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, na biwaku, czy nad wodą. Ważne jest, aby każdy znał te zasady i stosował się do nich. Nasi milusińscy z Przedszkoli nr 3 i 6 w Turku uczestniczyli w wakacyjnych zajęciach w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Dzieci miały  okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Zajęcia miały charakter literacko – plastyczny, związany z książką.  

Zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 6 odbywały się na podstawie książki Elizy Piotrowskiej ‘’Ciocia Jadzia’’. Następnie prowadząca zajęcia, przeprowadziła, wywołującą zainteresowanie i skupienie, rozmowę z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą i o zakazie wchodzenia do wody bez obecności osób dorosłych. Następnie dzieci okleiły koło ratunkowe kolorowymi paskami papieru z rysunkami wymarzonych kół o raz z numerem alarmowym 112. 

reklama

Również dzieci z Przedszkola nr 3 w Turku miały okazję uczestniczyć w tej wyjątkowej lekcji bezpieczeństwa nad wodą. Dzięki pracownikowi Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku przedszkolaki posłuchały historii o ‘’Pucio’’, bohaterze książki autorstwa Marty Galewskiej – Kustry. Następnie dzieci okleiły koło ratunkowe kolorowymi paskami papieru z rysunkami wymarzonych kół o raz z numerem alarmowym 112.   

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

11 lt.
Wesołe ferie z Oyama Karate.

Wesołe ferie z Oyama Karate.

28 st.
Zimowa Akademia Sportów Walki także w Ferie 2020

Zimowa Akademia Sportów Walki także w Ferie 2020

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama