czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji - pozostały wolne miejsca w szkołach średnich

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji - pozostały wolne miejsca w szkołach średnich
 

Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest bez wątpienia wyjątkowa. O przyjęcie jednocześnie ubiegają się absolwenci ostatniego rocznika gimnazjów oraz absolwenci VIII klas szkół podstawowych. W głowach kandydatów, a także ich rodziców pojawiało się wiele pytań i wątpliwości. Powiat jednak uspokaja – nabór przebiega sprawnie i zgodnie z planem, a łącznie szkoły dysponują 175 wolnymi miejscami.

Ogółem, do I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich przyjęto już 1531 uczniów. W dotychczasowym naborze nie zakwalifikowało się 58 kandydatów, którzy przystąpią do rekrutacji uzupełniającej.

reklama

Jeśli chodzi o I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku, o rozpoczęcie edukacji ubiegało się 803 absolwentów gimnazjów, z czego przyjęto 775 z nich, a odrzucono 28 osób. Wolnych miejsc dla byłych gimnazjalistów pozostało 75. W przypadku absolwentów szkół podstawowych, których o przyjęcie ubiegało się 786 młodych ludzi, zakwalifikowano 756 osób, zaś nie udało się 11 osobom. Nadal 68 zainteresowanych absolwentów VII klas może ubiegać się o miejsce w turkowskim ogólniaku.

Do Zespołu Szkół Technicznych im. Sylwestra Kaliskiego w Turku rekrutowało 426 absolwentów gimnazjów – przyjęto z nich 416, zaś odrzucono 10 osób. W tej „kategorii” pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Jeśli chodzi o absolwentów szkół podstawowych, do ZST zgłosiło się ich 399, z czego przyjęto 382 zainteresowanych, 17 odrzucono. Dla byłych ośmioklasistów pozostało 10 wolnych miejsc.

W przypadku rekrutacji do Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich chęć nauki wyraziło 107 absolwentów gimnazjów – 102 osoby zostały przyjęte, nie udało się zaś pięciu uczniom. Wciąż pozostało 15 miejsc. Do ZSR zgłosiło się także 138 absolwentów szkół podstawowych, z czego nie przyjęto tylko dwóch. 11 osób z tej „kategorii” nadal może próbować swoich sił w rekrutacji.

reklama

O przyjęcie na wolne miejsca do szkół można ubiegać się od dnia wczorajszego, czyli od 26.07.2019. Gratulujemy nowoprzyjętym uczniom i życzymy powodzenia kandydatom, którzy przystąpią do rekrutacji uzupełniającej!

Źródło: Powiat Turecki

JM

Podobne artykuły

Nauka z uśmiechem, czyli Drzwi Otwarte w I LO w...

Nauka z uśmiechem, czyli Drzwi Otwarte w I LO w Turku

27-05-2019
Nieszczęśliwy wypadek w LO. Podczas pokazu...

Nieszczęśliwy wypadek w LO. Podczas pokazu...

27-05-2019
Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

07-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama