sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji - pozostały wolne miejsca w szkołach średnich

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji - pozostały wolne miejsca w szkołach średnich
 

Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest bez wątpienia wyjątkowa. O przyjęcie jednocześnie ubiegają się absolwenci ostatniego rocznika gimnazjów oraz absolwenci VIII klas szkół podstawowych. W głowach kandydatów, a także ich rodziców pojawiało się wiele pytań i wątpliwości. Powiat jednak uspokaja – nabór przebiega sprawnie i zgodnie z planem, a łącznie szkoły dysponują 175 wolnymi miejscami.

Ogółem, do I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich przyjęto już 1531 uczniów. W dotychczasowym naborze nie zakwalifikowało się 58 kandydatów, którzy przystąpią do rekrutacji uzupełniającej.

reklama

Jeśli chodzi o I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku, o rozpoczęcie edukacji ubiegało się 803 absolwentów gimnazjów, z czego przyjęto 775 z nich, a odrzucono 28 osób. Wolnych miejsc dla byłych gimnazjalistów pozostało 75. W przypadku absolwentów szkół podstawowych, których o przyjęcie ubiegało się 786 młodych ludzi, zakwalifikowano 756 osób, zaś nie udało się 11 osobom. Nadal 68 zainteresowanych absolwentów VII klas może ubiegać się o miejsce w turkowskim ogólniaku.

Do Zespołu Szkół Technicznych im. Sylwestra Kaliskiego w Turku rekrutowało 426 absolwentów gimnazjów – przyjęto z nich 416, zaś odrzucono 10 osób. W tej „kategorii” pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Jeśli chodzi o absolwentów szkół podstawowych, do ZST zgłosiło się ich 399, z czego przyjęto 382 zainteresowanych, 17 odrzucono. Dla byłych ośmioklasistów pozostało 10 wolnych miejsc.

W przypadku rekrutacji do Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich chęć nauki wyraziło 107 absolwentów gimnazjów – 102 osoby zostały przyjęte, nie udało się zaś pięciu uczniom. Wciąż pozostało 15 miejsc. Do ZSR zgłosiło się także 138 absolwentów szkół podstawowych, z czego nie przyjęto tylko dwóch. 11 osób z tej „kategorii” nadal może próbować swoich sił w rekrutacji.

O przyjęcie na wolne miejsca do szkół można ubiegać się od dnia wczorajszego, czyli od 26.07.2019. Gratulujemy nowoprzyjętym uczniom i życzymy powodzenia kandydatom, którzy przystąpią do rekrutacji uzupełniającej!

reklama

Źródło: Powiat Turecki

JM

Julia Maciejewska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Finał konkursu fotograficznego w ZST pod...

Finał konkursu fotograficznego w ZST pod hasłem "Kadr na Powiat...

12 czerw.
Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla...

Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla uczniów ZST

11 czerw.
Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana...

Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół...

4 czerw.
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę...

Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę edukacyjną przy...

14 maj.
Nagrody dla absolwentów szkół średnich z...

Nagrody dla absolwentów szkół średnich z terenu Gminy Kawęczyn

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama