poniedziałek 14 października 2019

Alany, Damiana, Liwii

reklama
Wzorek

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich Będziechów na konkursie w Powidzu

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich Będziechów na konkursie w Powidzu - foto: UG Kawęczyn
foto: UG Kawęczyn 

W sobotę 10 sierpnia w Powidzu odbył się Wojewódzki Finał XIX konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Wśród docenionych finalistów znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich z Będziechowa.

Ideą  tego konkursu jest m.in. identyfikacja produktów regionalnych, oraz promocja regionalnej żywności. „Obok głównego celu, jakim jest identyfikacja regionalnych produktów i dań oraz ich promocja, istotne jest przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym. Ideą konkursu jest również zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich, zwłaszcza tych o niekorzystnych warunkach gospodarowania, do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu” - podkreślili organizatorzy konkursu.

Gminę Kawęczyn w tym roku reprezentowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Będziechowa które otrzymały wyróżnienie za propozycję Zalewajki i Golonki z kapustą i grochem.

reklama

źródło: UG Kawęczyn

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich Będziechów na konkursie w Powidzu - foto: UG Kawęczyn

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

6 paźd.
Wyróżnienie dla Mateusza Kaszyńskiego z OSP...

Wyróżnienie dla Mateusza Kaszyńskiego z OSP Brudzew...

25 wrz.
Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł...

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama