czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Dobra: Sprawca ujęty - śmieci posprzątane

Dobra: Sprawca ujęty - śmieci posprzątane
 

Na terenie Gminy Dobra bardzo często dochodzi do podrzucania niechcianych śmieci. Dzieje się tak w lasach, nad brzegiem zbiornika Jeziorsko, w przydrożnych rowach, na przystankach autobusowych. Wielokrotnie sołtysi oraz mieszkańcy zgłaszają do Urzędu Gminy nowe ognisko śmieci ale zidentyfikowanie sprawcy bywa często bardzo trudne.

Okoliczni mieszkańcy poinformowali, że na terenie „strzelnicy” Golimówka, ktoś wywiózł dużą ilość odpadów pochodzących z remontu domu. W śmieciach znajdowało się dosłownie wszystko od części samochodowych po przeterminowane leki dla zwierząt i materiały budowlane.

reklama

O całym zajściu została poinformowana Komenda Policji. Dzięki szybkiej reakcji Dzielnicowego oraz pracowników gminy sprawca został ujęty. Okazało się że był to mieszkaniec sąsiedniej gminy Kawęczyn, który po interwencji Policji przyznał się do zarzucanego mu czynu, został ukarany najwyższym mandatem oraz dostał nakaz natychmiastowego uprzątnięcia śmieci w ciągu 2 godzin.

Dołożymy wszelkich starań aby każdy, kto będzie wywoził lub porzucał śmieci został ukarany nie tylko mandatem, ale sprawy będą kierowane do sądu. W miejscach gdzie będą pojawiać się śmieci, na przejazdach umieszczane są Fotopułapki, które pozwolą sprawnie odleźć sprawcę.

Liczymy również na pomoc mieszkańców i niezwłoczne zgłaszanie o takich zajściach w Urzędzie Gminy lub bezpośrednio Policję.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Ukradł samochód i posiadał narkotyki....

Ukradł samochód i posiadał narkotyki. 24-latkowi...

30 lip.
Podejrzany o kradzież zatrzymany przez...

Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policjanta na...

27 lip.
Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama