Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwszy Festyn Rodzinny w Dobrej pełen atrakcji i niespodzianek

Pierwszy Festyn Rodzinny w Dobrej pełen atrakcji i niespodzianek - Zdjęcie nadesłane
Zdjęcie nadesłane 

Wakacje 2019 niestety dobiegają końca – aby umilić te ostatnie dni, 24 sierpnia w Dobrej zorganizowany został Pierwszy Festyn Rodzinny. Moc atrakcji, niezwykła atmosfera i integracja sprawiły, że ten pierwszy festyn z pewnością nie będzie ostatnim!

Organizacją festynu zajął się Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej, Tomasz Gil wraz ze Wspólnotami Mieszkaniowymi. W sobotę o godzinie 14:00 uczestnicy spotkali się przy placu J. Słowackiego wśród bloków, by wspólnie cieszyć się piękną pogodą i korzystać z zapewnionej rozrywki.

reklama

O to, by każde dziecko jak najlepiej bawiło się w sobotnie popołudnie zadbał DJ-animator, Marek Górski, który przygotował dla dzieci wiele zabaw integracyjnych przy muzyce. Każdy uczestnik mógł skorzystać z tzw. bumper ball, czyli dużych, dmuchanych kul, które członkowie zabawy ubierają niczym ochronny pancerz, po czym biegają bez żadnych przykrych konsekwencji wynikających ze zderzeń. Wiek korzystania z kul był nielimitowany, z atrakcji korzystały więc nie tylko dzieci, także dorośli!

Podczas festynu nie zabrakło integracyjnych konkursów. Dzieci mogły zmierzyć się w torze przeszkód, czy podczas tworzenia pięknego dzieła na chodniku za pomocą kredy, rodzice zaś mieli okazję sprawdzić się, biorąc udział w niecodziennym slalomie w alkogooglach.

W zapewnienie atrakcji podczas festynu włączyli się strażacy z OSP w Dobrej, którzy przygotowali kurtynę wodną – idealną w czasie upałów, a także zaprezentowali wóz strażacki. Każde dziecko mogło zobaczyć wyposażenie auta, a także wsiąść do niego, czując się niczym prawdziwy strażak!

reklama

Organizator dziękuję za pomoc w stworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia, takim darczyńcom jak: Gmina i Miasto Dobra, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, dr Anna Majda, Zakład mięsny Smoliński, PPH Farpol Sp z.o.o., Brokerski Dom Ubezpieczeniowy Merydian S.A., Iwona - Trans Gil Iwona, Koło Gospodyń Wiejskich Długa Wieś, Sołectwo Długa Wieś, Wspólnoty Mieszkaniowie przy placu J. Słowackiego.

To nie koniec atrakcji w Dobrej – planowana jest już kolejna zabawa, której szczegóły już niedługo!

JM

Podobne artykuły

Tuliszków w krainie czarów, czyli niedzielny...

Tuliszków w krainie czarów, czyli niedzielny pokaz...

19 lip.

"MY PSY", czyli wyjątkowy musical na turkowskiej...

17 lip.
Pierwsza potańcówka w parku im. Konstytucji 3...

Pierwsza potańcówka w parku im. Konstytucji 3 Maja...

17 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama