PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

wtorek 17 września 2019

Franciszka, Lamberty, Narcyza

reklama
Wzorek

Umowa na nowy wóz strażacki dla OSP Przykona oficjalnie wręczona

Umowa na nowy wóz strażacki dla OSP Przykona oficjalnie wręczona - źródło: Powiat Turecki
źródło: Powiat Turecki 

Kolejny, nowy wóz strażacki w powiecie tureckim już niedługo. 27 sierpnia przekazano umowę na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Przykona. W końcu, jak wszyscy wiemy, działania straży są niesamowicie ważne, a takie inwestycje warte są każdej złotówki.

Wartość inwestycji wynosi 784 863 zł . W marcu Rada Gminy Przykona zabezpieczyła 50 procent środków finansowych - z budżetu gminy na dofinansowanie zakupu auta przekazano aż 425 000 zł. Pozyskano także środki z budżetu państwa - 225 000 zł dot. zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, po czym przetarg został rozstrzygnięty. Wsparcie otrzymano także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” w wysokości 110 000 zł. Nie zabrakło także udziału jednostki w tej inwestycji – z budżetu OSP Przykona przekazano 24 863 zł.

reklama

W uroczystości przekazania umowy wzięli udział tacy goście jak Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann, Poseł na Sejm RP, Ryszard Bartosik, Starosta Powiatu Tureckiego, oraz Wójt Gminy Przykona, Mirosław Broniszewski. W uroczystości straż reprezentowali: Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Arkadiusz Przybyła, Komendant PSP w Turku st.kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha oraz Prezes OSP w Przykonie Mirosław Sekura.  

Umowa podpisana, pozostaje czekać na nowy wóz strażacki - bardzo możliwe, że trafi on do jednostki już w okolicach listopada.

Podobne artykuły

Wideo: Trwa budowa farmy wiatrowej w Przykonie...

Wideo: Trwa budowa farmy wiatrowej w Przykonie przez...

12 wrz.
Wideo: Rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. Powiat...

Wideo: Rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. Powiat...

5 wrz.
Powstaje nowe osiedle  w Turku. Plac po starej...

Powstaje nowe osiedle w Turku. Plac po starej...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama