czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Umowa na nowy wóz strażacki dla OSP Przykona oficjalnie wręczona

Umowa na nowy wóz strażacki dla OSP Przykona oficjalnie wręczona - źródło: Powiat Turecki
źródło: Powiat Turecki 

Kolejny, nowy wóz strażacki w powiecie tureckim już niedługo. 27 sierpnia przekazano umowę na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Przykona. W końcu, jak wszyscy wiemy, działania straży są niesamowicie ważne, a takie inwestycje warte są każdej złotówki.

Wartość inwestycji wynosi 784 863 zł . W marcu Rada Gminy Przykona zabezpieczyła 50 procent środków finansowych - z budżetu gminy na dofinansowanie zakupu auta przekazano aż 425 000 zł. Pozyskano także środki z budżetu państwa - 225 000 zł dot. zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, po czym przetarg został rozstrzygnięty. Wsparcie otrzymano także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” w wysokości 110 000 zł. Nie zabrakło także udziału jednostki w tej inwestycji – z budżetu OSP Przykona przekazano 24 863 zł.

reklama

W uroczystości przekazania umowy wzięli udział tacy goście jak Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann, Poseł na Sejm RP, Ryszard Bartosik, Starosta Powiatu Tureckiego, oraz Wójt Gminy Przykona, Mirosław Broniszewski. W uroczystości straż reprezentowali: Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Arkadiusz Przybyła, Komendant PSP w Turku st.kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha oraz Prezes OSP w Przykonie Mirosław Sekura.  

Umowa podpisana, pozostaje czekać na nowy wóz strażacki - bardzo możliwe, że trafi on do jednostki już w okolicach listopada.

Podobne artykuły

Kolejny wypadek na trasie Turek-Przykona

Kolejny wypadek na trasie Turek-Przykona

11 sierp.
Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

10 sierp.
O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

9 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama