wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z powiatu tureckiego. Postaw na nich krzyżyk

Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z powiatu tureckiego. Postaw na nich krzyżyk
 

Zakończono rejestrację komitetów wyborczych do wyborów parlamentarnych 2019. Jakich kandydatów z powiatu tureckiego możemy dostrzec na listach okręgu nr 37? Jak prezentują się słynne „jedynki” na listach poszczególnych komitetów? Czas na małe zestawienie przedwyborcze!

Okręg 37 obejmuje część województwa wielkopolskiego. Są to takie powiaty jak: powiat gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, wrzesiński, miasto na prawach powiatu – Konin,  a także nasza mała ojczyzna: powiat turecki. Do wyboru mamy takie komitety jak: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Z okręgu startuje łącznie 103 kandydatów – spośród nich mandat poselski może otrzymać tylko dziewięcioro.

reklama

Na każdej liście możemy znaleźć  bardziej lub mniej znane twarze z powiatu tureckiego.

Jednym z kandydatów jest Grzegorz Ciesielski – strażak z Wielopola, burmistrz gminy i miasta Tuliszków kadencji 2002-2018. Mieszkaniec Wielopola startuje z miejsca szóstego na liście koalicyjnego komitetu Koalicji Obywatelskiej PO .N IPL Zieloni, jednak nie należy do partii politycznej.

Do wyborów rusza także KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów – z ich listy z numerem 2 startuje Eugeniusz Maciejewski. Mieszkaniec Turku, członek partii politycznej: PIAST- Jedność Myśli Europejskich Narodów z zawodu jest inżynierem technologii żywności, przez wiele lat pełnił także służbę w KPP w Turku. Działacza często możemy zauważyć na różnych wydarzeniach w powiecie, podczas których zabierał głos.

 

 

reklama

Znane nazwisko w powiecie na liście komitetu wyborczego PIS nikogo nie zdziwi: Ryszard Bartosik, poseł na Sejm RP minionej kadencji startuje z miejsca czwartego. Mieszkaniec Kowali Pańskich, członek partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość aktywnie prowadzi kampanię wyborczą pod hasłem „Swój Człowiek, Nasz Poseł”. Czy i tym razem uda mu się zasiąść w ławie poselskiej?

 

 

Mieszkańców powiatu tureckiego możemy również dostrzec na liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.  Kandydatką na miejscu szóstym jest Joanna Maria Maciejewska, członkini partii Sojusz Lewicy Demokratycznej, z zawodu pedagog, od wielu lat pracownik żłobka.

 

 

 

Dwójka na liście KW PSL to także, jak wcześniej bardzo znane dla nas nazwisko: Anna Majda, mieszkanka Kawęczyna, pełniła funkcję radnej sejmiku wojewódzkiego w latach 2014-2018. Swoją kampanię wyborczą prowadzi pod hasłem „Dla zdrowia i regionu”.

 

 

 

Jeśli chodzi o KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, z miejsca szóstego startuje Łukasz Jankowiak - przedsiębiorca z Wyszyny, Informatyk, członek partii KORWiN.

 

 

 

 

Na listach wyborczych możemy znaleźć również innych kandydatów z powiatu tureckiego. Do sejmu w wyborach parlamentarnych 2019 startują: Stefan Śmigaszewski (KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni – nr 15), Emilia Derucka-Kołata (KW PIS – nr 13), Barbara Zielińska (KW PSL – nr 11), Paweł Kleczewski (KW SLD – nr 7).

Jak prezentują się słynne „jedynki” na poszczególnych listach? Na miejscu pierwszym KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL zieloni znajduje się Tomasz Piotr Nowak – poseł na sejm RP ubiegłej kadencji pochodzący z Konina. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów otwiera zaś Zdzisław Kazimierz Jankowski – mieszkaniec Konina nienależący do żadnej partii politycznej. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość reprezentuje zaś Anna Mirosława Bryłka – członkini partii Ruch Narodowy będąca z zawodu prawnikiem. Numerem 1 na liście KW PSL jest Jacek Jerzy Tomczak, notariusz z Poznania nienależący do żadnej partii, a na liście KW PIS Zbigniew Grzegorz Hoffmann – politolog z Poznania, od 2015 sprawujący funkcję wojewody wielkopolskiego. Na czele KW SLD możemy dostrzec zaś Paulinę Nowak – młodą mieszkankę Słupcy, członkini partii Lewica Razem.

Pełną listę kandydatów i komitetów do Sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych znajdziemy na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci/sejm/37

Wybory już 13 października – warto zapoznać się z kandydatami z poszczególnych komitetów, by z pełną świadomością i odpowiedzialnością zagłosować. Los Polski przez najbliższe cztery lata zależy w dużej mierze od nas samych!

Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z powiatu tureckiego. Postaw na nich krzyżyk

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Lewica popiera Roberta...

Listy do redakcji: Lewica popiera Roberta Biedronia

12-02-2020
Wideo: Poseł Bartosik dziękuje za głosy i...

Wideo: Poseł Bartosik dziękuje za głosy i deklaruje...

14-10-2019
Oficjalne wyniki w poszczególnych gminach...

Oficjalne wyniki w poszczególnych gminach powiatu....

14-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama