środa 01 kwietnia 2020

Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

reklama

Akcja #sprzątaMY w powiecie tureckim

Akcja #sprzątaMY w powiecie tureckim - źródło: Nadleśnictwo Turek
źródło: Nadleśnictwo Turek 

Wszyscy wiemy, jak ogromnym problemem dla naszej planety są śmieci. W związku z tym w powiecie tureckim przyłączono się do ogólnopolskiej akcji #sprzątaMY - 20 września w lesie nad Zbiornikiem Przykona i w lasach Nadleśnictwa Turek zebrano kilkadziesiąt worków śmieci.

Zanieczyszczona planeta to poważny problem dla całej ludzkości.  Wiedzą o tym uczniowie V klasy Szkoły Podstawowej w Przykonie, którzy wraz z opiekunami oraz druhami z OSP Smulsko i miejscowymi leśnikami zbierali śmieci w lesie nad Zbiornkiem Przykona.

reklama

Aby podsumować społeczną akcję #sprzątaMY, którą zainicjował Prezydent RP - Andrzej Duda, w Nadleśnictwie Turek zjawiło się około 60 osób ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. K. Makuszyńskiego w Turku, Szkoły Podstawowej w Przykonie i Koła Łowieckiego „Venator”. Przy siedzibie Nadleśnictwa Turek, w lesie zebrano około 20 worków śmieci.

Cieszymy się, że w naszym powiecie przyłączono się do akcji #sprzątaMY, która ma na celu dobro środowiska i zachętę do sprzątania lasów. Planeta Ziemia to nasz wspólny dom, o który musimy dbać!

Źródło: Nadleśnictwo Turek

Podobne artykuły

Pełen humoru Dzień Kobiet w gm. Przykona

Pełen humoru Dzień Kobiet w gm. Przykona

12 mrz.

"Noc Sów" z Turkowską Grupą OTOP

10 mrz.
Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

4 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama