Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

13°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Licytacje z wielką mocą pomagania - dołącz i Ty!

Licytacje z wielką mocą pomagania - dołącz i Ty!
 

Na Facebooku możemy znaleźć wiele grup z charytatywnymi licytacjami - należą do nich "Licytacje dla Marcina Feliniaka" oraz "Licytacje dla Łukasza Podgórskiego". Nasza redakcja postanowiła przyłączyć się do zabawy - voucher został wylicytowany za 1100zł, jak na razie za najwyższą kwotę na aukcji w jednej z grup! W artykule zdradzamy jak i dlaczego warto włączyć się w dobroczynne licytowanie.

Grupy z licytacjami na portalach społecznościowych to coraz częstszy sposób na to, by zebrać potrzebną sumę pieniądzy na daną zbiórkę. Wiele osób wystawia rozmaite produkty, usługi i nie tylko, a wszystko skupia jeden cel: skuteczna pomoc osobie potrzebującej.

reklama

"Licytacje dla Marcina Felniaka" to grupa, która skupia obecnie ponad tysiąc członków. Licytowane aukcje mają pomóc zebrać jakże potrzebne pieniądze na 3-miesięczny turnus rehabilitacyjny, aby postawić na nogi 35-letniego mieszkańca Cisewia cierpiącego na niedowład lewostronny po ciężkim wypadku.  Nasza redakcja zdecydowała się dołożyć cegiełkę do zbiórki na rzecz powrotu do zdrowia Marcina poprzez wystawienie na aukcję voucheru na miesięczną emisję baneru reklamowego na Turek.net.pl. Bardzo się cieszymy, że został on wylicytowany za 1100 zł - dotychczas najwyższą kwotę w grupie! W ramach zakończenia licytacji przekazaliśmy od siebie także 200 zł na ten szczytny cel. Zapraszamy do dołączenia do charytatywnej zabawy: https://www.facebook.com/groups/688251391681142/

Od kilku dni trwają także aukcje na grupie "Licytacje dla Łukasza Podgórskiego". Grupa ma na razie około 500 członków, jesteśmy jednak pewni, że szybko się rozkręci! Stworzona została, by pomóc Łukaszowi w walce z dystrofią mięśniową - nowy, elektryczny wózek i półroczna rehabilitacja to dla niego szansa na sprawność. Jako redakcja planujemy włączyć się w najbliższym czasie w licytacje dla 20-letniego turkowianina, tymczasem odsyłamy do facebookowej grupy, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie: https://www.facebook.com/groups/1348484181986356/

Jak włączyć się w charytatywną zabawę? Jako użytkownik portalu społecznościowego Facebook należy dołączyć do grup w podanych wcześniej linkach. Tam znajdują się posty z licytowanymi przedmiotami, usługami i nie tylko. Licytujemy w komentarzach pod danym postem, podwyższając wcześniej zaoferowaną kwotę. Sprzedający informuje w komentarzu, kto wygrał licytację. Osoba, która wygrywa wpłaca wylicytowaną kwotę na zbiórkę charytatywną osoby, dla której została założona grupa (czyli Marcina Feliniaka lub Łukasza Podgórskiego). Uczestnik, który wylicytował najwyższą kwotę, zobowiązany jest do wpłacenia pieniędzy na konto fundacji oraz przesłania sprzedawcy potwierdzenia wpłaty. Na jego podstawie osoba wystawiająca przekazuje lub wysyła przedmiot na wskazane dane adresowe. Każdy z nas może także wystawić przedmiot lub usługę: wystarczy wstawić post ze zdjęciem, inormacją na temat daty i godziny zakończenia aukcji oraz cenę wywoławczą. Proste, prawda?

reklama

Dlaczego warto włączyć się w charytatywne licytacje? Po pierwsze: w ogromnym stopniu pomagamy potrzebującej osobie zrealizować cel, jakim jest 100% kwoty danej zbiórki! Uwierzcie nam, licytacje zdecydowanie przyspieszają zapełnianie się dobroczynnej skarbonki. Po drugie: każdy z nas może wśród wielu aukcji znaleźć coś dla siebie! Może właśnie poszukiwaliśmy danej książki czy innego przedmiotu, lub potrzebowaliśmy akurat tej usługi? Po trzecie: oprócz pomagania, udział w charytatywnych licytacjach to bardzo dobra zabawa, zapewniająca nie tylko rozrywkę, lecz także dreszczyk emocji!

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do grup licytacji dla Marcina Feliniaka i dla Łukasza Podgórskiego - razem możemy więcej!

JM

Podobne artykuły

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa...

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa "Podaruj...

23 kw.
Kaczki grają dla Pani Bogusi! Akcja...

Kaczki grają dla Pani Bogusi! Akcja charytatywna w...

10 mrz.
1% dla lokalnie: Łukasz liczy na wsparcie w...

1% dla lokalnie: Łukasz liczy na wsparcie w dalszej...

12 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama