wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Uczniowie z Natalii na II rajdzie pieszym śladami umocnień II wojny światowej

Uczniowie z Natalii na II rajdzie pieszym śladami umocnień II wojny światowej
 

W dniu 24.09.2019r  w Szkole Podstawowej w Natalii  w ramach innowacji pedagogicznej Mój Region - odbył się II rajd pieszy śladami umocnień II wojny światowej. Celem rajdu było zdobywanie i rozszerzanie wiedzy o naszym regionie, dodatkowo włączyliśmy się do akcji Sprzątanie świata  oraz Dzień bez samochodu. 

Uczniowie klas IV-VIII  z opiekunami  p. Aliną Wojtyra  p. Małgorzatą Gąbka i p. Karoliną Szewczyk przemaszerowali  ok 12 km w miejsca związane z historią naszego regionu. Zwiedziliśmy miejsca : Cmentarz żydowski w Russocicach , bunkry Russocice oraz obeszliśmy zbiornik pokopalniany. Tak więc historia regionu najnowsza i z czasów  wojny.  Uczniowie w ramach wyprawy kształtowali  umiejętność orientacji w terenie, poznawali elementy środowiska naturalnego  i  przekształconego przez człowieka ,propagowano ruch na świeżym powietrzu.  Opanowali technikę marszu, wykazali się znajomością języka obcego . Nauczyli się odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wspólny wymarsz  to wzmocnienie koleżeńskości, nauka wzajemnej pomocy i  integracja ze społecznością  szkolną. 
 
Uczniowie klas młodszych  włączyli się w akcję  Sprzątanie świata i pięknie  posprzątano tereny wokół szkoły. Wraz z opiekunami   pokazali  jak dbać o środowisko  w którym mieszkamy.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Władysławów. Szkoła w Natalii gotowa na...

Władysławów. Szkoła w Natalii gotowa na przyjęcie...

28-08-2020
Akcja #sprzątaMY w powiecie tureckim

Akcja #sprzątaMY w powiecie tureckim

24-09-2019
Uczniowie ZS-P w Dobrej sprzątali świat

Uczniowie ZS-P w Dobrej sprzątali świat

23-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama