czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

XIII Sesji Rady Gminy Władysławów

XIII Sesji Rady Gminy Władysławów - foto: UG Władysławów
foto: UG Władysławów 

Przyjęcie informacji z przebiegu wykonania budżetu gminy Władysławów za pierwsze półrocze 2019 roku, a także zatwierdzenie zmian w gminnych finansach oraz rozpatrzenie uchwały w sprawie projektów symboli gminnych – to główne kwestie poruszane podczas XIII Sesji Rady Gminy Władysławów. Obrady miały miejsce w poniedziałek, tj. 7 października 2019 r.

Po przyjęciu protokołów z poprzednich sesji i odczytaniu sprawozdania z działalności Wójta Gminy Władysławów w okresie międzysesyjnym, a zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy, zebrani na sali radni mogli przystąpić do procedowania nad przygotowanymi projektami. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii przyjęto informację o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informacji o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za wspomniany okres. Radni jednogłośnie przyjęli również zmiany w budżecie gminy oraz rozpatrzyli uchwałę w sprawie wyboru ławników do sądów powszechnych na kadencję 2020-2023. Do Sądu Okręgowego w Koninie skierowana została p. Barbara Danuta Anastaziak, zaś do Sądu Rejonowego w Turku wybrano Joannę Sikorską.

reklama

Również jednomyślni byli radni w kwestii uchwały dotyczącej projektów symboli gminnych. Uchwała ta wiąże się ze zmianą herbu gminy. W nowym symbolu, który widniał będzie m.in. na szyldach, sztandarach i pieczęciach, ukazany będzie złoty lew, w łapach trzymający podkowę oraz strzałę zwróconą grotem w dół. Ostatnia z uchwał dotyczyła przyjęcia projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Władysławów.

Na zakończenie sesji Wójt Gminy Elżbieta Klanowska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak w imieniu swoim, wszystkich radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Gminy złożyły gratulacje radnemu Bartłomiejowi Wiśniewskiemu, który niedawno po raz drugi został szczęśliwym tatą.

źródło UG władysławów

Podobne artykuły

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama