niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Uroczystości i imprezy rekreacyjno-sportowe w całym powiecie na 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystości i imprezy rekreacyjno-sportowe w całym powiecie na 101. rocznicę odzyskania niepodległości.
 

Już w najbliższy weekend i poniedziałek we wszystkich gminach powiatu tureckiego odbędą się uroczystości związane z 101. rocznicą odzyskania niepodległości a także towarzyszące im imprezy rekreacyjno-sportowe. Przez cały ten uroczysty czas wieża strażacka przy OSP Turek mienić się będzie w barwach narodowych.

Sobota 9 listopada
Pierwszą atrakcją, na którą warto wybrać się z całą rodziną jest organizowany w Tuliszkowie festyn pod nazwą „Poznaj Janusza z Tuliszkowa”, który odbędzie się na tamtejszym stadionie miejskim. Jak piszą organizatorzy, Janusz z Tuliszkowa jest najsłynniejszą postacią związaną z miastem spod herbu lisa. Dzięki niemu o niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce usłyszano na dworze Władysława Jagiełły, ale także na Węgrzech, w Austrii czy Francji, gdzie podróżował z dyplomatycznymi misjami.

reklama

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o rycerzu i dyplomacie, przyjrzeć się średniowiecznej broni i dawnemu rzemiosłu zapraszamy na imprezę „Poznaj Janusza z Tuliszkowa”, która odbędzie się 9 listopada 2019 roku na stadionie miejskim w Tuliszkowie.

W sobotnie i niedzielne popołudnie odbędzie się także druga kolejka Miejsko-Gminnej Ligi Piłki Halowej. W ramach weekendowych meczy zagrają Chłopaki z zety - Cisew i Zielona Architektura,  PKS Gąsin – Grzymiszew, OSP Słodków - Korona Dziadowice, Czerwone Diabły Turek - FC Kawęczyn. Na sportowe emocje zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Parkowej 9 i 10 listopada o godzinie 19.00.

Niedziela 10 listopada
W niedzielny poranek wszyscy amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję skoczyć może jeszcze nie do przerębla, ale do zimnej wody na pewno. Na mroźną kąpiel zaprasza Gmina Przykona oraz Stowarzyszenie „Morsy Turek”. Co zrobić, by w dniu 10 listopada zanurzyć się w lodowatym zbiorniku? Jak informują Organizatorzy, potrzebny jest zwykły strój kąpielowy, ręcznik oraz karimata czy koc, które przydadzą się podczas przebierania. Warto również zabrać ze sobą obuwie ochronne do pływania oraz skarpety i rękawice neoprenowe (piankowe). Niedzielne otwarcie sezonu odbędzie się o godz. 11:00.

reklama

O godzinie 9.00 startuje zaś Turniej Piłki Nożnej o Puchar Niepodległej dla rocznika 2011-2012 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tuliszkowie.

Poniedziałek 11 listopada
Poniedziałek we wszystkich gminach powiatu upłynie w tonie uroczystych obchodów związanych ze 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj. We wszystkich gminach uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikami. Plakaty z informacjami obchodów w poszczególnych gminach prezentujemy poniżej.

W poniedziałek od samego rana na terenie stadionu przy ul Sportowej odbywać się będą tradycyjne XIX Ogólnopolskie Biegi Niepodległości zwieńczone biegiem głównym na dystansie 10 km. Trasa tegorocznego biegu prowadzi ulicami: Sportowa, Kaliska, Mickiewicza, Żeromskiego, 3-go Maja, Plac Wojska Polskiego, Kolska, Piłsudskiego, Milewskiego, Kączkowskiego, Sportowa.

Oprócz aktywnego udziału w organizowanych imprezach i uroczystościach zachęcamy wszystkich do wywieszenia biało-czerwonej flagi na swoich balkonach i oknach. Swoją cegiełkę w tych dniach dołożyli druhowie z OSP Turek -  przygotowali oni niepowtarzalne podświetlenie wieży strażackiej, które podziwiać będzie mógł każdy z nas.

 

Podobne artykuły

Obchody Święta Niepodległości w gminie Brudzew

Obchody Święta Niepodległości w gminie Brudzew

14-11-2019
Szkoła Podstawowa nr 1 dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa nr 1 dla Niepodległej

13-11-2019
Strażacy z OSP i PSP uczcili Narodowe Święto...

Strażacy z OSP i PSP uczcili Narodowe Święto...

13-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama