czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Powiat Turecki rozpoczyna inwestycję drogową z wykorzystaniem środków Funduszu Dróg Samorządowych

Powiat Turecki rozpoczyna inwestycję drogową z wykorzystaniem środków  Funduszu Dróg Samorządowych
 

Informowaliśmy już o rozpoczęciu przebudowy odcinka drogi na Zdrojkach w Turku, a już wkrótce  użytkownicy drogi powiatowej Grzymiszew-Piętno-Malanów na odcinku długości 2,890 km mogą cieszyć się z rozpoczęcia  przebudowy tej drogi.

W Starostwie Powiatowym w Turku w dniu 6.11.br. doszło do podpisania umowy na realizacje powyższego zadania, w którym wzięli udział: Starosta Turecki Dariusz Kałużny,  Członek Zarządu Powiatu Tureckiego p. Bohdan Radecki,Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski oraz wykonawca p. Arleta Nowicka Prezes Zarządu. Wykonawcą zadania jest firmy TRANS – SPILIT ze Ślesina. Zakres robót zadania obejmuje wykonanie nawierzchni na jezdni, ułożenie przepustów pod drogą publiczną oraz pod zjazdami do posesji(zjazdy publiczne), odnowę rowów przydrożnych, wykonanie poboczy oraz oznakowania poziomego i pionowego. Wartość inwestycji to 1.098.171,72 zł. Inwestycja finansowana będzie  ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, Powiatu Tureckiego i Gminy Tuliszków. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie grudnia br. 

reklama

Samorząd Powiatu Tureckiego realizując inwestycje drogowe kieruje się realizacją założeń zrównoważonego rozwoju Powiatu Tureckiego, zapewnieniem komfortu użytkownikom dróg, a w szczególności podniesieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za wszelkiego rodzaju utrudnienia w ruchu kołowym na czas inwestycji przepraszamy.

Podobne artykuły

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

10 sierp.
Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

7 sierp.
Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama