sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Zostań bohaterem - licytuj dla Wiktora, Kingi i Marcina!

Zostań bohaterem - licytuj dla Wiktora, Kingi i Marcina!
 

Trójka mieszkańców powiatu tureckiego - Wiktor Bergandy, Kinga Podębska i Marcin Feliniak potrzebują naszej pomocy. Licytacje mają ogromną moc pomagania - dołącz do grup i podaruj nadzieję na lepsze jutro!

Grupy z licytacjami to obecnie jeden z ciekawszysch sposobów na to, by w niedługim czasie zebrać potrzebną ilość pieniędzy. Jedni użytkownicy portalu społecznościowego Facebook wystawiają rozmaite przedmioty i usługi w grupach, inni licytują. Wygrywa osoba, która przed końcem ustalonego terminu zadeklaruje najwyższą kwotę, po czym dokonuje wpłaty na stronie charytatywnej zbiórki i kontaktuje się z wystawiającym, by odebrać wylicytowany przedmiot.

reklama

Kto potrzebuje naszego wsparcia i gdzie można danej osobie pomóc?
9-letni Wiktor Bergandy cierpi na Klątwę Ondyny, która jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji - zdrowy człowiek oddycha automatycznie, zaś chory na klątwę Ondyny musi pamiętać o tym, by wziąć oddech. Kiedy zaśnie, przestaje myśleć,  w tym zapomina też oddychać. Tak naprawdę Wiktor w każdej chwili może umrzeć, kiedy respirator zawiedzie (a niestety, były już przypadki, kiedy zawodził, na szczęście szybka reakcja rodziców uratowała chłopca). Ciężko wyobrazić sobie, jak niespokojny i pełen lęku tryb życia prowadzi Wiktor wraz ze swoimi rodzicami. Tylko kosztowna operacja wszczepienia stymulatora oddechu może sprawić, że odetchną z ulgą. Na stronie fundacji Siepomaga znajduje się zbiórka charytatywna, którą można wesprzeć dowolną kwotą: http://siepomaga.pl/dlawiktora. Licytacje dla Wiktora znajdują się pod linkiem: http://www.facebook.com/groups/777070799430181/.

Kinga Podębska ma 32 lata, 9 lipca br. została potrącona na przejściu dla pieszych w Turku przy ul. Wyszyńskiego . Samochód uderzył w nią z taką siłą że znalazła się pod samochodem, który ciągnął ją przez kilka metrów powodując rozległe obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne między innymi obrzęk mózgu, uraz płuc i wątroby, złamanie odcinka TH-7 kręgosłupa z obniżeniem jego wysokości, złamanie kręgów odcina piersiowego kręgosłupa, złamanie żeber, złamanie kości krzyżowej i wiele innych złamań. Kinga wygrała walkę o życie, jednak pomimo operacji uszkodzonego odcinka piersiowego kręgosłupa ma problemy z czuciem w kończynach dolnych, przez co nie ma możliwości samodzielnego siedzenia i chodzenia. Tylko długa i profesjonalna rehabilitacja jest w stanie przywrócić jej sprawność fizyczną. Zbiórka dla Kingi znajduje się pod linkiem: https://zrzutka.pl/ckzez4, zaś charytatywne licytacje możemy znaleźć tu: https://www.facebook.com/groups/2205683753065120/.

Marcin Feliniak kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi, który całkowicie zniszczył jego zdrowie.  Powoli odzyskuje świadomość, zaczyna rozpoznawać ludzi, uszać jedną ręką i nogą. Prawa strona ciała wraca do sprawności, ale Marcin nadal ma problemy z jej lewą częścią. Przed nim długa droga, nie można jej przejść na skróty. Marcin każdego dnia ciężko pracuje, by znów być sprawny. Tylko intensywna i długotrwała 3-miesięczna rehabilitacja ma szansę przynieść oczekiwane efekty. Zbiórka dla Marcina znajduje się pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/marcin-feliniak, zaś do licytacji charytatywnych przeniesie nas link: https://www.facebook.com/groups/688251391681142/

reklama

Każda złotówka to kolejny, mały krok dla Wiktora, Kingi i Marcina w stronę zdrowia. Razem możemy więcej, a nawet najwięcej! To właśnie my jesteśmy w stanie sprawić, że ich zbiórki zostaną zasilone w 100%.

Podobne artykuły

Trwa kosztowna i długotrwała rehabilitacja...

Trwa kosztowna i długotrwała rehabilitacja Kingi...

13 st.
Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

28-12-2020
Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama