Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Zostań bohaterem - licytuj dla Wiktora, Kingi i Marcina!

Zostań bohaterem - licytuj dla Wiktora, Kingi i Marcina!
 

Trójka mieszkańców powiatu tureckiego - Wiktor Bergandy, Kinga Podębska i Marcin Feliniak potrzebują naszej pomocy. Licytacje mają ogromną moc pomagania - dołącz do grup i podaruj nadzieję na lepsze jutro!

Grupy z licytacjami to obecnie jeden z ciekawszysch sposobów na to, by w niedługim czasie zebrać potrzebną ilość pieniędzy. Jedni użytkownicy portalu społecznościowego Facebook wystawiają rozmaite przedmioty i usługi w grupach, inni licytują. Wygrywa osoba, która przed końcem ustalonego terminu zadeklaruje najwyższą kwotę, po czym dokonuje wpłaty na stronie charytatywnej zbiórki i kontaktuje się z wystawiającym, by odebrać wylicytowany przedmiot.

reklama

Kto potrzebuje naszego wsparcia i gdzie można danej osobie pomóc?
9-letni Wiktor Bergandy cierpi na Klątwę Ondyny, która jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji - zdrowy człowiek oddycha automatycznie, zaś chory na klątwę Ondyny musi pamiętać o tym, by wziąć oddech. Kiedy zaśnie, przestaje myśleć,  w tym zapomina też oddychać. Tak naprawdę Wiktor w każdej chwili może umrzeć, kiedy respirator zawiedzie (a niestety, były już przypadki, kiedy zawodził, na szczęście szybka reakcja rodziców uratowała chłopca). Ciężko wyobrazić sobie, jak niespokojny i pełen lęku tryb życia prowadzi Wiktor wraz ze swoimi rodzicami. Tylko kosztowna operacja wszczepienia stymulatora oddechu może sprawić, że odetchną z ulgą. Na stronie fundacji Siepomaga znajduje się zbiórka charytatywna, którą można wesprzeć dowolną kwotą: http://siepomaga.pl/dlawiktora. Licytacje dla Wiktora znajdują się pod linkiem: http://www.facebook.com/groups/777070799430181/.

Kinga Podębska ma 32 lata, 9 lipca br. została potrącona na przejściu dla pieszych w Turku przy ul. Wyszyńskiego . Samochód uderzył w nią z taką siłą że znalazła się pod samochodem, który ciągnął ją przez kilka metrów powodując rozległe obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne między innymi obrzęk mózgu, uraz płuc i wątroby, złamanie odcinka TH-7 kręgosłupa z obniżeniem jego wysokości, złamanie kręgów odcina piersiowego kręgosłupa, złamanie żeber, złamanie kości krzyżowej i wiele innych złamań. Kinga wygrała walkę o życie, jednak pomimo operacji uszkodzonego odcinka piersiowego kręgosłupa ma problemy z czuciem w kończynach dolnych, przez co nie ma możliwości samodzielnego siedzenia i chodzenia. Tylko długa i profesjonalna rehabilitacja jest w stanie przywrócić jej sprawność fizyczną. Zbiórka dla Kingi znajduje się pod linkiem: https://zrzutka.pl/ckzez4, zaś charytatywne licytacje możemy znaleźć tu: https://www.facebook.com/groups/2205683753065120/.

Marcin Feliniak kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi, który całkowicie zniszczył jego zdrowie.  Powoli odzyskuje świadomość, zaczyna rozpoznawać ludzi, uszać jedną ręką i nogą. Prawa strona ciała wraca do sprawności, ale Marcin nadal ma problemy z jej lewą częścią. Przed nim długa droga, nie można jej przejść na skróty. Marcin każdego dnia ciężko pracuje, by znów być sprawny. Tylko intensywna i długotrwała 3-miesięczna rehabilitacja ma szansę przynieść oczekiwane efekty. Zbiórka dla Marcina znajduje się pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/marcin-feliniak, zaś do licytacji charytatywnych przeniesie nas link: https://www.facebook.com/groups/688251391681142/

reklama

Każda złotówka to kolejny, mały krok dla Wiktora, Kingi i Marcina w stronę zdrowia. Razem możemy więcej, a nawet najwięcej! To właśnie my jesteśmy w stanie sprawić, że ich zbiórki zostaną zasilone w 100%.

Podobne artykuły

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa...

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa "Podaruj...

23 kw.
Kaczki grają dla Pani Bogusi! Akcja...

Kaczki grają dla Pani Bogusi! Akcja charytatywna w...

10 mrz.
Społeczność ZSR walczy o zdrowie Pani Bogusi....

Społeczność ZSR walczy o zdrowie Pani Bogusi. Akcja...

9 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama