niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy bus dla niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej

Nowy bus dla niepełnosprawnych z  Warsztatów Terapii Zajęciowej - foto: Powiat Turek
foto: Powiat Turek 

W poniedziałek 2 grudnia br. pod siedzibą Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turku odbyło się uroczyste przekazanie nowego busa dla osób z niepełnosprawnością z terenu Powiatu Tureckiego. Dzięki przystosowanemu samochodowi uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej będą mieli pewność że dojadą na miejsce na czas i bezpiecznie.

Zakup samochodu został wsparty przez Powiat Turecki wspólnie z Miastem Turek i Tuliszkowem kwotą 30 tys złotych. Poza samorządami zakup wsparło wiele lokalnych firm i przedsiębiorców. Pojazd poświęcił  ks. mgr Paweł Zalewski będący od lat duszpasterzem osób chorych i niepełnosprawnych z naszego regionu.

reklama

Na uroczystości przekazania samochodu poza Starostą Dariuszem Kałużnym, Burmistrzem Turku Romualdem Antosikiem, Burmistrzem Tuliszkowa Krzysztofem Romanem i przedstawicielami rady miasta, nie zabrakło przedstawicieli Oddziału Wielkopolskiego PFRON, Kierownictwa Sinturu a przede wszystkim tych, którym auto ma służyć niepełnosprawnych. Obecni na uroczystości mogli zapoznać się z pracowniami gdzie prowadzone są zajęcia Warsztatów Terapii Zajęciowej.

foto: Powiat Turecki

Podobne artykuły

Dobra. Indywidualna i bezpłatna usługa...

Dobra. Indywidualna i bezpłatna usługa transportu...

13 mrz.
Szpital zmienia dostęp do izby przyjęć. Tylne...

Szpital zmienia dostęp do izby przyjęć. Tylne...

25-10-2020
Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama