Rekordowa frekwencja w powiecie tureckim. Ponad 50% na godz. 17.00 !!!

niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Pasowanie na przedszkolaków w Przykonie.

Pasowanie na przedszkolaków w Przykonie.
 

Dnia 21 listopada 2019 roku najmłodsza grupa przedszkolna wzięła udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Wydarzenie to jest zwieńczeniem procesu adaptacji dzieci do przedszkola i ma na celu przede wszystkim wzmocnienie więzi emocjonalnej dzieci z rodzicami oraz nauczycielami.

Zgromadzeni tego dnia rodzice trzylatków mogli podziwiać zaprezentowane przez dzieci umiejętności. Ubrane w odświętne stroje dzieci śpiewały wspólnie piosenki, tańczyły,a także recytowały wiersz. Maluchy były pogodne, radosne a co najważniejsze dumne, że zostaną prawdziwymi przedszkolakami. Po występach nastąpiła część oficjalna, mianowicie złożenie przez trzylatków uroczystej przysięgi. Następnie Pani dyrektor, Katarzyna Brzychcy za pomocą „magicznego ołówka” dokonała aktu pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Również Rada Rodziców wręczyła dzieciom prezenty w postaci kubków imiennych i słodyczy. Kolejnym punktem uroczystości był odcisk paluszka każdego przedszkolaka w kronice przedszkolnej.

reklama

Dalszą częścią programu była przysięga złożona przez rodziców dzieci. Powtarzając jej słowa rodzice, zobowiązali się: doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze, przytulać je często oraz cieszyć się każdą chwilą spędzoną z córką, synem. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek i wspólna zabawa dzieci z rodzicami. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka na stałe wpisana została w kalendarz imprez naszego przedszkola. Pozwala ona na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości oraz stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych przez dzieci w przedszkolu.

Materiał nadesłany.

Pasowanie na przedszkolaków w Przykonie.

Podobne artykuły

Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów...

Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły...

14 maj.
Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

20 lt.
Ruszyła rekrutacja do szkół i przedszkoli w Turku

Ruszyła rekrutacja do szkół i przedszkoli w Turku

12 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama