czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Tłumy mieszkańców na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brudzewie

Tłumy mieszkańców na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brudzewie
 

Świąteczny klimat udzielił się również w Brudzewie. Dnia 12 grudnia zorganizowany został tam pierwszy w historii miasta jarmark bożonarodzeniowy. Na brudzewskim rynku pojawił się Święty Mikołaj wraz z grupą elfów, żywa szopka. Odbyły się również liczne występy artystyczne oraz włączono świąteczne oświetlenie.

Podczas jarmarku odwiedzający mieli okazję zakupić świąteczne ozdoby i dekoracje, ręcznie wykonane bombki, kartki świątecznie. Na stoiskach znalazły się również oryginalne i ciekawe pomysły na prezenty pod choinkę. Na brudzewskim rynku znalazła się pięknie ozdobiona choinka oraz świąteczne, klimatyczne oświetlenie, które włączył wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski wraz z przewodniczącym rady gminy Brudzew Kazimierzem Wdowińskim.
Na scenie część artystyczną zaprezentowały się dzieci z gminnego przedszkola w Brudzewie, ze Szkoły Podstawowej z Brudzewa oraz ze Szkoły Podstawowej w Galewie. Atrakcją dla najmłodszych na pewno była szopka z prawdziwymi zwierzętami.

reklama

Podczas jarmarku odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bajkowe święta”, który cieszył się niemałym zainteresowaniem. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Brudzew nadesłano ponad 100 prac.

Podobne artykuły

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

29-12-2019
Jasełka w ZS-P w Dobrej

Jasełka w ZS-P w Dobrej

25-12-2019
Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w...

Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w Szkole...

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama