środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Wideo: Bestialstwo w rzeźni pod Dobrą. Szokujące efekty śledztwa Fundacji Viva.

Wideo: Bestialstwo w rzeźni pod Dobrą. Szokujące efekty śledztwa Fundacji Viva. - 	foto:Fundacja VIVA!
foto:Fundacja VIVA! 

Fundacja Viva! zakończyła śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami w jednej z ubojni w gminie Dobra. Nasuwa się pytanie: co kieruje właścicielami i pracownikami rzeźni, którzy przed śmiercią zwierząt traktują je w tak okropny sposób?

Viva! jest fundacją, która walczy o poprawienie losu zwierząt w całej Polsce – prowadzi szkolenia, różne kampanie i akcje informacyjne, a także reaguje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Przykład takiej reakcji dotyczy nawet miejsca w naszym powiecie, a dokładniej rzeźni McKeen Beef pod Dobrą, której rynkami zbytu są rynki państw Unii Europejskiej, a w ostatnich latach spółka pozyskała uprawnienia eksportowe do krajów tzw. „rozwijających się”.

reklama

Śledztwo trwało od lipca do października – obejmowało 14 wyjazdów, podczas których zarejestrowano takie sytuacje jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów, wykręcanie i łamanie ogonów, dźganie (rurami i poganiaczami), bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mogą stać o własnych siłach. Aktywiści mówią wprost: „Rażące naruszanie prawa pokazuje w jaki sposób traktowane są zwierzęta w ostatnich chwilach swojego życia”.

Oprócz złożenia zawiadomienia do prokuratury, aktywiści z fundacji pozyskali informację, że w rzeźni zjawiali się pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej, którzy nie reagowali na nieprawidłowości przy rozładunku zwierząt.

reklama

Całą sytuację podsumowuje prezes Fundacji Viva!, Cezary Wyszyński: „Kolejne śledztwo Fundacji Viva pokazuje, że nadzór nad rzeźniami jest niewystarczający. Jak najszybciej powinien zostać wprowadzony obowiązek instalowania kamer skierowanych na miejsca rozładunku, przepędzania i uboju zwierząt. Zwierzęta przeznaczone do zabicia są traktowane jakby już nic nie czuły, a pracownicy dokładają im tuż przed śmiercią dodatkowego bólu i cierpienia.”

Czwarte śledztwo związana z rozładunkiem zwierząt na terenie rzeźni miało miejsce w ramach kampanii Fundacji Viva! Stopklatka, która obnaża prawdę o przemysłowym chowie zwierząt. Czy tak okrutne traktowanie zwierząt jak w rzeźni McKeen Beef w Dobrej przed śmiercią jest konieczne? Szczerze w to wątpimy.

Źródło: Fundacja Viva!

Podobne artykuły

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

4 mrz.
Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie...

Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie rzeźni

4 st.
Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca

Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca

06-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama