wtorek 24 listopada 2020

Emmy, Flory, Romana

reklama

Dwa zgłoszenia w konkursie na dyrektora ZSR CKP.

Dwa zgłoszenia w konkursie na dyrektora ZSR CKP.  - foto: OSP Brudzew na facebook / FB Krzysztof Świerk
foto: OSP Brudzew na facebook / FB Krzysztof Świerk 

W wigilię 24 grudnia 2019 r. upłynął termin składania dokumentów w konkursie na Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Według informacji przekazanej redakcji Turek.net.pl przez rzecznika powiatu tureckiego, Przemysława Jandego, do starostwa w wyznaczonym terminie wpłynęły zaledwie dwa zgłoszenia na konkurs.

Do końca nie było pewności czy obecny dyrektor ZSR Krzysztof Świerk zdąży skompletować wymagane dokumenty. Wiadomo było, że ustalony na dzień 24 grudnia ostateczny termin zgłoszeń kandydatur koliduje z terminem uzyskania przez Świerka oceny z dotychczasowego prowadzenia szkoły, którą wydaje Kuratorium Wojewódzkie w Poznaniu. Krzysztof Świerk dokumenty jednak złożył, o czym poinformował na swoim profilu FB. 

reklama

Zainteresowanie konkursem okazało się niewielkie. Oprócz wspomnianego zgłoszenia obecnego dyrektora do konkursu zgłosiła się jedna osoba. Kontrkandydatką Świerka w walce o fotel dyrektora ZSR CKP na kolejne 4 lata będzie Elżbieta Karwacka - była dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalny w Brudzewie oraz była dyrektor Szkoły Podstawowej w Karszewie w powiecie kolskim (gmina Dąbie). Karwacka jest sekretarzem zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. Próbowała bezskutecznie swoich sił w niedawnych wyborach samorządowych do Rady Gminy Brudzew a w 2010 z ramienia PIS startowała w wyborach na wójta gminy. Elżbieta Karwacka nie należy do żadnej partii politycznej.

Jak informuje Przemysław Jandy, zarząd powiatu tureckiego na swoim najbliższym posiedzeniu, które planowane jest na wtorek tj. 7 stycznia, powoła komisję konkursową. Nowopowołana komisja rozpocznie procedurę konkursową,  której jedną z pierwszych czynności będzie otwarcie zgłoszeń konkursowych i sprawdzenie ich pod kątem merytorycznym i prawnym.

Podobne artykuły

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

2 paźd.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama