środa 16 czerwca 2021

Aliny, Anety, Benona

18°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie Władysławów

Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie Władysławów
 

Od dnia 1 stycznia 2020 roku obowiązywać będą nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Władysławów. Nowe stawki zostały ustalone na 15,00 zł za osobę na miesiąc lub 13,00 zł w przypadku gdy bioodpady będą kompostowane w kompostowniku przydomowym.

Kluczowym elementem zmian w odbiorze śmieci jest wprowadzenie obowiązku segregacji odpadów przez wszystkich właścicieli nieruchomości. Sprzed posesji, tak jak dotychczas będą odbierane odpady segregowane w workach odpowiedniego koloru, natomiast popiół i odpady pozostałe po segregacji (zmieszane) – z pojemników.

reklama

Uchwalono także stawkę opłaty podwyższonej – 30,00 zł /os./m-c, która zostanie zastosowana w przypadku, gdy podmiot odbierający odpady komunalne powiadomi Wójta o niedopełnieniu przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Wszyscy mieszkańcy chcący skorzystać z ulgi z tytułu kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym po dniu 1 stycznia 2020 roku, musiszą złożyć nową deklarację. Jak informuje UG Władysławów w 2020 roku nie będą wysyłane zawiadomienia dotyczące opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wpłat należy dokonywać do 15 dnia każdego miesiąca parzystego tj.

Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie Władysławów

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama