czwartek 02 kwietnia 2020

Franciszka, Malwiny, Władysława

reklama

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus we Władysławowie

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus we Władysławowie - foto: UG Władysławów
foto: UG Władysławów 

Kościół katolicki obchodził w dniu 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli popularne Święto Trzech Króli. Ulicami Władysławowa już po raz szósty przeszedł barwny Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej we Władysławowie, parafię p.w. Michała Archanioła w Russocicach oraz Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie.

Tegoroczny orszak odbywał się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Do kolędującego pochodu przyłączyło się wielu mieszkańców naszej gminy naśladując tych wszystkich, którzy wędrowali z odległych stron do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa.

reklama

Podobnie jak w poprzednich latach orszak wyruszył sprzed parafii p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach na trasę wiodącą poprzez biblijne sceny związane z narodzeniem Jezusa. W role aktorów wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie. Wszyscy przemawiali słowami polskich kolęd. Uczestnicy w ten niecodzienny sposób dziękowali za cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, w tym także za Cud nad Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu.

Prowadzeni przez gwiazdę trzej Mędrcy dotarli do Kościoła w Russocicach, gdzie pokłonili się Dzieciątku Jezus. Następnie wszyscy mogli obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów z Władysławowa i wziąć udział w nabożeństwie, prosząc o wstawiennictwo oraz Boże Błogosławieństwo!

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

V Malanowski Orszak Trzech Króli 2020

V Malanowski Orszak Trzech Króli 2020

8 st.
Orszak Trzech Króli 2020 w Tuliszkowie

Orszak Trzech Króli 2020 w Tuliszkowie

8 st.

"Cuda, cuda ogłaszają" - Orszak Trzech Króli 2020 w...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama