niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Orszak Trzech Króli 2020 w Tuliszkowie

Orszak Trzech Króli 2020 w Tuliszkowie
 

6 stycznia 2020 r. mieszkańcy ziemi tuliszkowskiej po raz kolejny pokłonili się Dzieciątku Jezus. Orszak Trzech Króli 2020 przeszedł ulicami Tuliszkowa pod hasłem: "Cuda, cuda ogłaszają!".

Tegoczny orszak był ósmym z kolei orszakiem organizowanym w gminie Tuliszków. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Wita. W rolę Trzech Króli w tym roku wcielili się ks.  Rafał Marczewski oraz przedstawiciele: MGKS Tulisia Tuliszków- Łukasz Siepka i Koła Pszczelarzy w Tuliszkowie - Włodzimierz Gradecki.

reklama

Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swoim orszakiem wyruszyli ku hali widowiskowo-sportowej, gdzie Bożej Dziecinie pokłonili się monarchowie, składając w darze złoto, mirrę i kadzidło. W tym roku w postacie Jezusa, Maryi i Józefa wcielili się państwo Staszak z synem Stasiem. Do wspólnego kolędowania mieszkańców zaprosiły dzieci ze Studia Piosenki działającego przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie. 

Podobne artykuły

V Malanowski Orszak Trzech Króli 2020

V Malanowski Orszak Trzech Króli 2020

8 st.
Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus...

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus we...

7 st.

"Cuda, cuda ogłaszają" - Orszak Trzech Króli 2020 w...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama