piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Awans ZST oraz ZSR i spadek Liceum. "Perspektywy" ogłosiły ranking szkół 2020

Awans ZST oraz ZSR i spadek Liceum.
 

Co roku w styczniu poznajemy ogólnopolskie wyniki rankingu szkół średnich. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020 został przygotowany już po raz dwudziesty drugi. Liceum obroniło srebrną tarcze a ZST i ZSR wracają do pierwszej setki szkół zawodowych w Wielkopolsce.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników z całego kraju.

reklama

Ranking Szkół "Perspektyw" opiera się na ocenie takich kryteriów, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników pojawia się czynnik zdawalności egzaminów zawodowych itd. Gdy specjaliści „Perspektyw” zliczą te rozmaite czynniki, powstaje końcowa punktacja.

Najlepszymi szkołami A.D. 2020 według "Perspektyw" są Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz Warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1.

Jak wypadły szkoły średnie z naszego powiatu w Rankingu Perspektyw?

W głównym zestawieniu 500 najlepszych liceów i 1000 najlepszych techników w kraju znajdziemy tylko I Liceum Ogólnokształcące w Turku. Szkoła utrzymała się w gronie najlepszej pięćsetki choć spadła o 22 pozycje w stosunku do roku ubiegłego. W 2020 roku ILO uplasowało się na 452 pozycji, a w roku 2019 zajęło 431 miejsce w zestawieniu ogólnokrajowym. Mimo spadku szkoła obroniła tytuł "Srebrnej Szkoły" i nadal ma prawo do posługiwania się srebrną tarczą. Gorzej wygląda pozycja liceum w rankingach dodatkowych czyli maturalnym (200 szkół) i olimpiad (300 szkół). Turkowskiego "ogólniaka" w żadnym z nich nie znajdziemy.

reklama

Lokalne szkoły w rankingu Województwa Wielkopolskiego.

W zestawieniu liceów w Województwie Wielkopolskim turkowski „Ogólniak” zajął pozycje 36. Jest to również spadek w porównaniu do roku ubiegłego. W 2019 ILO zajęło pozycję 33 a w 2018 r. 42 miejsce. O sukcesie mogą mówić przedstawiciele ZST oraz ZSR, których placówki powróciły do zestawienia wojewódzkiego. W 2019 roku Zespół Szkół Technicznych w Turku oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Śr. nie figurowały w rankingu szkół Wielkopolskich. Nowy rok przynosi jednak dobre zmiany dla lokalnych techników. W 2020 r. ZST plasuje się na 58 pozycji a ZSR na 99. Wielkopolski ranking techników obioł listę 105 najlepszych szkół w województwie.

Najlepszymi szkołami w Wielkopolsce uznano VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu.

Podobne artykuły

Liceum w Turku najbardziej usportowione w...

Liceum w Turku najbardziej usportowione w Wielkopolsce

21 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

2 wrz.
Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama