czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Malanów z odnowioną biblioteką.

Malanów z odnowioną biblioteką.
 

W roku 2019 przy pomocy lokalnych władz samorządowych oraz pracowników Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej w Malanowie udało wyremontować się bibliotekę. Metraż placówki został powiększony, wyposażona została również w nowe meble i wyposażenie, a parter lokalu został dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Od dnia 2 stycznia w Malanowie funkcjonuje nowo wyremontowana biblioteka. Najistotniejsze zmiany to powiększenie powierzchni lokalu z 70 m2 do 122 m2. Pomogło to prawidłowo rozłożyć zbiory biblioteczne, dzięki czemu czytelnicy mogą cieszyć się łatwiejszym i czytelniejszym dostępem do nich. Parter lokalu przystosowany został również dla osób niepełnosprawnych. Wydzielone zostały sale dla dzieci oraz sala dydaktyczne, z której skorzystają zespoły wokalne. Lokal wyposażony został również w nowe meble i wyposażenie.

reklama

Statystki biblioteki na rok 2019 przedstawiają się następująco. Odwiedziło ją 10981 użytkowników byli to nie tylko czytelnicy, ale również osoby biorące udział w imprezach na terenie biblioteki. Zarejestrowano 825 czytelników, którzy wypożyczyli łączenie 15,442 książki. W rankingu najaktywniejszych czytelników pierwsze miejsce zajmuje Mateusz (237 wypożyczonych książek), drugie Patrycja (227) trzecie Agnieszka (225).

Zbiory biblioteki można sprawdzić w internecie dzięki katalogowi online. Można dzięki niemu wyszukać książki po nazwiskach autorów, tytułach, wydawcach seriach czy ich tematach. Umożliwia on sprawdzenie dostępność książek oraz rezerwowanie ich w wygodny sposób.

W ubiegłym roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie organizowała wiele wydarzeń promujących czytelnictwo i kulturę takie jak spotkania autorskie, teatrzyki dla dzieci, konkursy, akcje głośnego czytania, turnieje czy noce w bibliotece. Zorganizowane zostały też przeróżne warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych. Na rok 2020 biblioteka planuje kontynuować dotychczasowe działania w nowym otoczeniu, które pozwoli w pełni wykorzystać potencjał instytucji.

Malanów z odnowioną biblioteką.

Podobne artykuły

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

27 lip.
Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama