czwartek 27 luty 2020

Gabrieli, Liwii, Leonarda

reklama

Nowa karetka dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Dobrej przekazana

Nowa karetka dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Dobrej przekazana - foto: Powiat Turek
foto: Powiat Turek 

Poziom świadczonych usług medycznych przez SP ZOZ w Turku systematycznie rośnie. Dziś tj. 15-go stycznia, przekazana została nowa karetka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny do ratowania życia, tym razem dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Dobrej.

Koszt karetki to 499 922,82 zł . Powiat Turecki wsparł zakup kwotą 100.000,00 zł, a dzięki zabiegom Posła Ryszarda Bartosika Ministerstwo Zdrowia dofinansowało zakup ambulansu 400.000,00 zł. W przekazaniu kluczyków i dokumentów do karetki uczestniczył Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak, Zastępca Burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak, Radna Rady Powiatu Tureckiego Emilia Derucka-Kołata oraz ratownicy medyczni. Jak podkreślił Starosta to już 2 nowa karetka przekazywana w tej kadencji. Przed rokiem nową karetkę zakupiono przy wsparciu Wojewody Wielkopolskiego.

reklama

Starosta i Burmistrz zapowiedzieli budowę wiaty dla dobrskich karetek, które w mniejszym stopniu będą wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wiata powstanie najprawdopodobniej przed wejściem do stacji pogotowia i poprawi komfort pracy zarówno obsługi jak i pacjentów.

źródło: Powiat Turecki

Podobne artykuły

Szpital w Turku ocieplony i z nowym sprzętem

Szpital w Turku ocieplony i z nowym sprzętem

10 lt.
Szpital w Turku już niebawem z nowym ambulansem

Szpital w Turku już niebawem z nowym ambulansem

30-09-2019
Dyrektor SP ZOZ w Turku powołany. Krzysztof...

Dyrektor SP ZOZ w Turku powołany. Krzysztof Sobczak...

05-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama