Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie
 

W dniu 16 stycznia w gabinecie starosty odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w firmie Sun Garden, który miał miejsce 3 dni temu.

W spotkaniu udział wzięli starosta Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski, Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha, Komendant KPP w Turku mł. Insp. Michał Grzelak, Nadkomisarz Roman Frątczak, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Turku, Prokurator Rejonowy Adam Weber, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Paweł Pierożyński, Powiatowy Rzecznik Prasowy Przemysław Jandy, Wójt Malanowa Ireneusz Augustyniak, Inspektor Justyna Janik z Biura Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia oraz Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki.

reklama

Podczas spotkania powiatowy Inspektor Budowlany podjął decyzję o rozbiórce hali, w której był pożar. Komendant PSP w Turku zanaczył, że od ponad 2 lat na firmy, które nie spełniają wymogów ochrony przeciwpożarowej, nakładane są kary pieniężne.
Według stanowiska firmy Sun Garden skala zniszczeń na skutek pożaru jest znacznie mniejsza, niż zakładano w czasie akcji gaśniczej, nie stwierdzono również zagrożenia dla środowiska oraz okolic zakładu. W informacji KP PSP Turek dotyczącej pożaru możemy wyczytać między innymi, że sama akcja trwała ponad 17 godzin, w akcji wzięło udział 54 zastępy jednostek straży pożarnej.

Podobne artykuły

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w...

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W...

17 maj.
Gm. Przykona: Pożar drewnianych budynków w...

Gm. Przykona: Pożar drewnianych budynków w...

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama