środa 26 luty 2020

Bogumiła, Eweliny, Mirosława

reklama

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie
 

W dniu 16 stycznia w gabinecie starosty odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w firmie Sun Garden, który miał miejsce 3 dni temu.

W spotkaniu udział wzięli starosta Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski, Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha, Komendant KPP w Turku mł. Insp. Michał Grzelak, Nadkomisarz Roman Frątczak, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Turku, Prokurator Rejonowy Adam Weber, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Paweł Pierożyński, Powiatowy Rzecznik Prasowy Przemysław Jandy, Wójt Malanowa Ireneusz Augustyniak, Inspektor Justyna Janik z Biura Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia oraz Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki.

reklama

Podczas spotkania powiatowy Inspektor Budowlany podjął decyzję o rozbiórce hali, w której był pożar. Komendant PSP w Turku zanaczył, że od ponad 2 lat na firmy, które nie spełniają wymogów ochrony przeciwpożarowej, nakładane są kary pieniężne.
Według stanowiska firmy Sun Garden skala zniszczeń na skutek pożaru jest znacznie mniejsza, niż zakładano w czasie akcji gaśniczej, nie stwierdzono również zagrożenia dla środowiska oraz okolic zakładu. W informacji KP PSP Turek dotyczącej pożaru możemy wyczytać między innymi, że sama akcja trwała ponad 17 godzin, w akcji wzięło udział 54 zastępy jednostek straży pożarnej.

Podobne artykuły

Kolejny nocny pożar na parkingu. Spłonęło BMW...

Kolejny nocny pożar na parkingu. Spłonęło BMW na POW

20 lt.
Nocny pożar dwóch samochodów na Wyzwolenia 2

Nocny pożar dwóch samochodów na Wyzwolenia 2

17 lt.
Niegroźny pożar w Kościele pw. Świętej Trójcy w...

Niegroźny pożar w Kościele pw. Świętej Trójcy w...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama