niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie

Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie
 

W dniu 16 stycznia w gabinecie starosty odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie pożaru w firmie Sun Garden, który miał miejsce 3 dni temu.

W spotkaniu udział wzięli starosta Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski, Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha, Komendant KPP w Turku mł. Insp. Michał Grzelak, Nadkomisarz Roman Frątczak, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Turku, Prokurator Rejonowy Adam Weber, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Paweł Pierożyński, Powiatowy Rzecznik Prasowy Przemysław Jandy, Wójt Malanowa Ireneusz Augustyniak, Inspektor Justyna Janik z Biura Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia oraz Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki.

reklama

Podczas spotkania powiatowy Inspektor Budowlany podjął decyzję o rozbiórce hali, w której był pożar. Komendant PSP w Turku zanaczył, że od ponad 2 lat na firmy, które nie spełniają wymogów ochrony przeciwpożarowej, nakładane są kary pieniężne.
Według stanowiska firmy Sun Garden skala zniszczeń na skutek pożaru jest znacznie mniejsza, niż zakładano w czasie akcji gaśniczej, nie stwierdzono również zagrożenia dla środowiska oraz okolic zakładu. W informacji KP PSP Turek dotyczącej pożaru możemy wyczytać między innymi, że sama akcja trwała ponad 17 godzin, w akcji wzięło udział 54 zastępy jednostek straży pożarnej.

Podobne artykuły

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu...

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu pod...

7 sierp.
Wideo: Policyjny radiowóz spłonął pod komendą...

Wideo: Policyjny radiowóz spłonął pod komendą...

6 sierp.
Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

Uwaga na zagrożenie pożarowe w naszych lasach!...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama