niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków
 

Rozwój społeczno-gospodarczy możliwy jest nie tylko dzięki dochodom własnym gminy, ale również dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, które stanowią wsparcie dla budżetu samorządu lokalnego.

Styczeń to niewątpliwie owocny miesiąc dla Gminy i Miasta Tuliszków w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Pierwsze pieniądze pozyskano na realizację projektu pt. "Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w gminie Tuliszków". Burmistrz Krzysztof Roman oraz Skarbnik Gminy i Miasta Tuliszków- Anna Nawrocka, w dniu 17.01.2020 r., podpisali z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie tego projektu.  Całkowita jego wartość wynosi 108 419,54 zł. Gminie przyznano 83 913,52 zł, natomiast wkład własny gminy wynosi 14 808, 28 zł. Okres realizacji projektu: 1.01.2020- 31.12.2021 r. Mieszkańcy będą na bieżąco informowani o możliwościach i terminie skorzystania z pozyskanych środków.

reklama

Z kolei drugim sukcesem było złożenie wniosku o dofinansowanie przebudowy stacji uzdatniania wody w miejscowości Sarbicko i budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Smaszew, na terenie gminy Tuliszków.  Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie o wartości 647 753,00 zł w  ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt Gminy i Miasta Tuliszków znalazł się na wysokiej 18 pozycji w gronie 79 beneficjentów.

Materiał nadesłany

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków

Podobne artykuły

Gmina Malanów pozyskała pieniądze z Urzędu...

Gmina Malanów pozyskała pieniądze z Urzędu...

1 czerw.
Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

27-11-2020
Kolejne gminy z dotacją w ramach programu...

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje...

31-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama