czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków
 

Rozwój społeczno-gospodarczy możliwy jest nie tylko dzięki dochodom własnym gminy, ale również dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, które stanowią wsparcie dla budżetu samorządu lokalnego.

Styczeń to niewątpliwie owocny miesiąc dla Gminy i Miasta Tuliszków w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Pierwsze pieniądze pozyskano na realizację projektu pt. "Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w gminie Tuliszków". Burmistrz Krzysztof Roman oraz Skarbnik Gminy i Miasta Tuliszków- Anna Nawrocka, w dniu 17.01.2020 r., podpisali z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie tego projektu.  Całkowita jego wartość wynosi 108 419,54 zł. Gminie przyznano 83 913,52 zł, natomiast wkład własny gminy wynosi 14 808, 28 zł. Okres realizacji projektu: 1.01.2020- 31.12.2021 r. Mieszkańcy będą na bieżąco informowani o możliwościach i terminie skorzystania z pozyskanych środków.

reklama

Z kolei drugim sukcesem było złożenie wniosku o dofinansowanie przebudowy stacji uzdatniania wody w miejscowości Sarbicko i budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Smaszew, na terenie gminy Tuliszków.  Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie o wartości 647 753,00 zł w  ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt Gminy i Miasta Tuliszków znalazł się na wysokiej 18 pozycji w gronie 79 beneficjentów.

Materiał nadesłany

Dobry początek roku w Gminie i Mieście Tuliszków

Podobne artykuły

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

11 sierp.
Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu...

Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu powiatu...

2 czerw.
Nowy dach na świetlicy w Krępej. Blachodachówka...

Nowy dach na świetlicy w Krępej. Blachodachówka...

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama