niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Wyjątkowe odwiedziny w Urzędzie Gminy w Tuliszkowie.

Wyjątkowe odwiedziny w Urzędzie Gminy w Tuliszkowie. - foto: UG Tuliszków
foto: UG Tuliszków 

Młodzi mieszkańcy sołectwa Sarbicko odwiedzili w dniu 3 lutego br. Urząd Gminy i Miasta Tuliszków. Gośćmi byli nagrodzeni w konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym, zorganizowanym przez sołectwo Sarbicko podczas imprezy plenerowej o nazwie „Ognisko Integracyjne Mieszkańców Sarbicka”.

 Młodych mieszkańców Sarbicka powitał Burmistrz Krzysztof  Roman. Opowiedział im o zasadach funkcjonowania gminy i przybliżył historię samorządu terytorialnego. Dzieci miały okazję zasiąść w fotelu burmistrza i poczuć się przez chwilę jak włodarz gminy. W trakcie zwiedzania urzędu młodzież zaznajamiała się z pracą poszczególnych referatów. Przygotowano dla nich wiele atrakcyjnych zajęć takich, jak odpowiednie segregowanie odpadów do koszy oznaczonych konkretnymi kolorami, zgodnie z segregacja obowiązującą w Gminie i Mieście Tuliszków czy też umieszczanie na mapie Tuliszkowa miniatur zabytków. Dzieci miały okazję popracować nad elementami projektu budowlanego, obejrzeć łańcuch kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, stuletnią księgę, w której zapisywane były dane dotyczące narodzin czy też zobaczyć zdjęcia w gminnych kronikach. Poznały historię Tuliszkowa, skład i zasady funkcjonowania Rady Miejskiej, zasady przyznawania odznaki Zasłużony dla Gminy i Miasta Tuliszków. Co więcej, mogły nawet tę odznakę zobaczyć. 

reklama

Ponadto, młodzież dowiedziała się kim są Honorowi Obywatele Gminy i Miasta Tuliszków, czym zajmuje się Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuliszkowie i jakie zadania realizują poszczególne referaty w urzędzie. Ciekawostką były zdjęcia lotnicze Gminy i Miasta Tuliszków, które pozwoliły poznać gminę z zupełnie innej perspektywy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach i zadawały szereg pytań związanych z tutejszym samorządem. Zostały również zaproszone na pizzę, którą zjadły w towarzystwie Burmistrza Krzysztofa Romana. Podsumowaniem wizyty w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków był konkurs wiedzy o Tuliszkowie. Zwyciężczyni otrzymała kalendarz książkowy z imienną dedykacją Burmistrza, natomiast wszystkim pozostałym uczestnikom spotkania Burmistrz Krzysztof Roman wręczył upominki z logo promocyjnym Gminy i Miasta Tuliszków. 

Zródło: UG Tuliszków

 

Podobne artykuły

Umowa na przebudowę stacji uzdatniania wody w...

Umowa na przebudowę stacji uzdatniania wody w...

10 lip.
Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

9 czerw.
Zakaz handlu na targowisku w Tuliszkowie -...

Zakaz handlu na targowisku w Tuliszkowie -...

12 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama