poniedziałek 30 marca 2020

Amelii, Dobromira, Leonarda

reklama

Szpital w Turku ocieplony i z nowym sprzętem

Szpital w Turku ocieplony i z nowym sprzętem
 

Trwają intensywne prace związane z termomodernizacją skrzydła  SP  ZOZ w Turku. Łączna kwota planowanej inwestycji to 3 174 268 zł, z czego dofinansowanie w ramach NFOŚiGW to 2 328 007 zł. 

Występując o dofinansowanie wnioskodawcy mieli głównie na uwadze: zmniejszenie współczynnika utraty ciepła i zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną do nawet 40 %. Inwestycja spowoduje także mniejszą emisję CO2. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury latem, zrealizowany projekt przyczyni się też do mniejszego nagrzewania budynku, dzięki czemu poprawi się komfort przebywających w szpitalu pacjentów i pracowników. 

reklama

Wykonawcą jest firma P.P.H.U. „MISZBUD” z Powiatu Kolskiego. Obecnie prowadzone są prace na zewnątrz związane z ociepleniem ścian i wymianą stolarki okiennej. Przewidziano także ocieplenie stropodachu wełną mineralną, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie przewodów i renowacja elewacji budynku. 

Od kilku tygodni szpital dysponuje nowym sprzętem zakupionym za łączną kwotę 531 tys. zł. przy dofinansowaniu Wojewody Wielkopolskiego z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Kadra i pacjenci dysponują nowym aparatem do znieczuleń, napędami ortopedycznymi dużej i małej mocy do kości drobnych stopy i ręki przeznaczonych do wykonywania zabiegów na Bloku Operacyjnym. Zakupiono także sterylizator parowy z wyposażeniem do sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego wykorzystywanego do zabiegów operacyjnych wykonywanych na bloku operacyjnym oraz wideokolonoskop przeznaczonego do wykonywania badań w Pracowni Endoskopii Gastroenterologicznej.

Inwestycje są potwierdzeniem słów Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego wypowiedzianych na Spotkaniu Noworocznym: Cieszy fakt, że pomimo wieloletnich ogólnych problemów z jakimi boryka się nasz szpital - systematycznie zwiększamy spektrum możliwości i jakości świadczonych usług medycznych. Rozwój potencjału powiatowego szpitala – jako jednostki medycznej świadczącej profesjonalny i szeroki zakres usług medycznych – upatrujemy  również poprzez realizację zadania o nazwie "TOMOGRAF KOMPUTEROWY".

reklama

W ubiegłym roku rozpoczeliśmy negocjacje w sprawie wsparcia zakupu tomografu komputerowego i jesteśmy coraz bliżej pozytywnego sfinalizowania tego projektu.

materiał nadesłany

Szpital w Turku ocieplony i z nowym sprzętem

Podobne artykuły

Starostwo potwierdza pierwsze zarażenie...

Starostwo potwierdza pierwsze zarażenie koronawirusem

28 mrz.
Nowa karetka już pod wiatą w Dobrej

Nowa karetka już pod wiatą w Dobrej

27 mrz.
Komunikat SP ZOZ w związku z wydarzeniami z 23...

Komunikat SP ZOZ w związku z wydarzeniami z 23...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama