czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży alkoholu

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży alkoholu - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Kolejna gmina z powiatu tureckiego ogranicza sprzedaż napojów alkoholowych w godzinach nocnych. Na ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów 14 głosami za i jednym przeciw radni pojedli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu na terenie gminy w godzinach od 22:00 do 6:00 rano.

Wg uchwały wprowadzenie zakazu ma się przyczynić do wyeliminowania negatywnych skutków działań całodobowych sklepów i sprzedaży mieszkańcom alkoholu.  Na podstawie przeprowadzonych analiz wskazuje się dużą dostępność stosunkowo taniego alkoholu przede wszystkim w punktach sprzedaży detalicznej. Z uwagi na relatywnie niską cenę alkoholu sprzedawanego w sklepach ilość sprzedawanego alkoholu jest znaczna co często prowadzi do upijania się i zakłócania spokoju -  czytamy w uzasadnieniu uchwały.

reklama

Radni Gminy Władysławów w dniu 12 lutego br. byli praktycznie jednomyślni w głosowaniu nad wspomnianą uchwałą. Pomysł ograniczenia sprzedaży poparło 14 radnych. Jedynie radny Arkadiusz Nowak był przeciwny.

Podobne artykuły

Nadzwyczajna XIX Sesja RG Władysławów. Gmina...

Nadzwyczajna XIX Sesja RG Władysławów. Gmina wesprze...

1 kw.
Listy do redakcji: Manipulacja i...

Listy do redakcji: Manipulacja i...

24 mrz.
Radni zabezpieczyli środki na zarządzanie...

Radni zabezpieczyli środki na zarządzanie kryzysowe

20 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama