niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży alkoholu

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży alkoholu - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Kolejna gmina z powiatu tureckiego ogranicza sprzedaż napojów alkoholowych w godzinach nocnych. Na ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów 14 głosami za i jednym przeciw radni pojedli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu na terenie gminy w godzinach od 22:00 do 6:00 rano.

Wg uchwały wprowadzenie zakazu ma się przyczynić do wyeliminowania negatywnych skutków działań całodobowych sklepów i sprzedaży mieszkańcom alkoholu.  Na podstawie przeprowadzonych analiz wskazuje się dużą dostępność stosunkowo taniego alkoholu przede wszystkim w punktach sprzedaży detalicznej. Z uwagi na relatywnie niską cenę alkoholu sprzedawanego w sklepach ilość sprzedawanego alkoholu jest znaczna co często prowadzi do upijania się i zakłócania spokoju -  czytamy w uzasadnieniu uchwały.

reklama

Radni Gminy Władysławów w dniu 12 lutego br. byli praktycznie jednomyślni w głosowaniu nad wspomnianą uchwałą. Pomysł ograniczenia sprzedaży poparło 14 radnych. Jedynie radny Arkadiusz Nowak był przeciwny.

Podobne artykuły

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

7 lip.
Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama