piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży alkoholu

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży alkoholu - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Kolejna gmina z powiatu tureckiego ogranicza sprzedaż napojów alkoholowych w godzinach nocnych. Na ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów 14 głosami za i jednym przeciw radni pojedli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu na terenie gminy w godzinach od 22:00 do 6:00 rano.

Wg uchwały wprowadzenie zakazu ma się przyczynić do wyeliminowania negatywnych skutków działań całodobowych sklepów i sprzedaży mieszkańcom alkoholu.  Na podstawie przeprowadzonych analiz wskazuje się dużą dostępność stosunkowo taniego alkoholu przede wszystkim w punktach sprzedaży detalicznej. Z uwagi na relatywnie niską cenę alkoholu sprzedawanego w sklepach ilość sprzedawanego alkoholu jest znaczna co często prowadzi do upijania się i zakłócania spokoju -  czytamy w uzasadnieniu uchwały.

reklama

Radni Gminy Władysławów w dniu 12 lutego br. byli praktycznie jednomyślni w głosowaniu nad wspomnianą uchwałą. Pomysł ograniczenia sprzedaży poparło 14 radnych. Jedynie radny Arkadiusz Nowak był przeciwny.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UG Władysławów2
fot. UG Władysławów3
fot. UG Władysławów4
fot. UG Władysławów5

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama