poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

Trwają prace związane z montażem ekologicznych ogniw fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Energia ze źródeł odnawialnych dla mieszkańców Gminy Malanów”

Zadanie realizuje wyłoniona w drodze przetargu firma JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła z m. Banino, która zakupi oraz zamontuje kompletne instalacje fotowoltaiczne.

reklama

Nowo powstające instalacje to efekt dofinansowania jaki malanowski samorząd otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.1.1 Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii (wartość dofinansowania zgodnie z umową: 4.599.730,80 zł)

Do tej pory w ramach realizowanego przez Gminę Malanów zadania zamontowano ponad 120 instalacji, docelowo powstanie aż 313 instalacji o łącznej mocy 1288,45 KWp .

Instalacja Fotowoltaiczna to nie tylko realne korzyści finansowe, to przede wszystkim korzyść dla środowiska. Według Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami średni wskaźnik emisji podczas produkcji energii z wykorzystaniem źródeł kopalnych wynosi 812 kg CO2/MWh. Tym samym produkując 1000 kWh energii ze słońca rocznie oszczędzamy 812 kg emisji CO2.

reklama

Jak wynika z informacji ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia, Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem jakości powietrza, a smog przyczynia się co roku do przedwczesnej śmierci ponad 50 tys. Polaków. Tak więc wykorzystując odnawialne źródła energii wpływamy na poprawę jakości powietrza w naszej gminie.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Centrum odnawialnych źródeł energii grupy...

Centrum odnawialnych źródeł energii grupy Energa w...

18 czerw.
Powiat Turecki Liderem OZE

Powiat Turecki Liderem OZE

24 lt.
Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To...

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!

16 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama