czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50
 

Z końcem lutego Wójt Gminy Przykona – Mirosław Broniszewski uczestniczył w uroczystym przekazaniu dokumentacji w ramach projektu C-Track 50, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Spotkaniu w ramach projektu C-Track 50 – Umieszczenie regionów na drodze do neutralności węglowej w 2050 (ang. Putting regions on track for carbon neutrality by 2050) przewodniczył Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

reklama

W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie z 10 pilotażowych gmin z województwa wielkopolskiego, którzy współpracują z Województwem Wielkopolskim w ramach przedmiotowego projektu: Przykona, Brudzew, Buk, Mycielin, Powidz, Rawicz, Trzcianka, Szydłowo, Grabów nad Prosną, Kępno.

Celem spotkania było oficjalne przekazanie przez Krzysztofa Grabowskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego ww. gminom dokumentacji opracowanych i sfinansowanych w ramach realizowanego przez Województwo Wielkopolskie projektu C-Track 50. Będą one wykorzystane przez wielkopolskie gminy przy opracowaniu wniosków o dofinansowanie wybranych przedsięwzięć inwestycyjnych, a także osiągnięciu celów energetycznych i klimatycznych zarówno Polski jak i UE na lata 2030 i 2050 poprzez zaangażowanie i aktywizowanie społeczności lokalnych oraz lokalnych i regionalnych władz samorządowych i rządowych.

Uczestnicy projektu mają nadzieję na wdrożenie zamierzeń inwestycyjny przy udziale środków unijnych i krajowych w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2021 - 2027.

źródło: UG Przykona

Podobne artykuły

Gmina Przykona z nagrodą i czekiem w ramach...

Gmina Przykona z nagrodą i czekiem w ramach konkursu...

z wczoraj
Gmina Przykona laureatem konkursu

Gmina Przykona laureatem konkursu "Samorząd...

6 wrz.
Kolejne gminy z dotacją w ramach programu...

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama