piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50
 

Z końcem lutego Wójt Gminy Przykona – Mirosław Broniszewski uczestniczył w uroczystym przekazaniu dokumentacji w ramach projektu C-Track 50, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Spotkaniu w ramach projektu C-Track 50 – Umieszczenie regionów na drodze do neutralności węglowej w 2050 (ang. Putting regions on track for carbon neutrality by 2050) przewodniczył Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

reklama

W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie z 10 pilotażowych gmin z województwa wielkopolskiego, którzy współpracują z Województwem Wielkopolskim w ramach przedmiotowego projektu: Przykona, Brudzew, Buk, Mycielin, Powidz, Rawicz, Trzcianka, Szydłowo, Grabów nad Prosną, Kępno.

Celem spotkania było oficjalne przekazanie przez Krzysztofa Grabowskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego ww. gminom dokumentacji opracowanych i sfinansowanych w ramach realizowanego przez Województwo Wielkopolskie projektu C-Track 50. Będą one wykorzystane przez wielkopolskie gminy przy opracowaniu wniosków o dofinansowanie wybranych przedsięwzięć inwestycyjnych, a także osiągnięciu celów energetycznych i klimatycznych zarówno Polski jak i UE na lata 2030 i 2050 poprzez zaangażowanie i aktywizowanie społeczności lokalnych oraz lokalnych i regionalnych władz samorządowych i rządowych.

Uczestnicy projektu mają nadzieję na wdrożenie zamierzeń inwestycyjny przy udziale środków unijnych i krajowych w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2021 - 2027.

źródło: UG Przykona

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

30 wrz.
Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

8 wrz.
Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy...

Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy Przykona...

24 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama