czwartek 02 kwietnia 2020

Franciszka, Malwiny, Władysława

reklama

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50

Gmina Przykona uczestnikiem projektu C-Track 50
 

Z końcem lutego Wójt Gminy Przykona – Mirosław Broniszewski uczestniczył w uroczystym przekazaniu dokumentacji w ramach projektu C-Track 50, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Spotkaniu w ramach projektu C-Track 50 – Umieszczenie regionów na drodze do neutralności węglowej w 2050 (ang. Putting regions on track for carbon neutrality by 2050) przewodniczył Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

reklama

W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie z 10 pilotażowych gmin z województwa wielkopolskiego, którzy współpracują z Województwem Wielkopolskim w ramach przedmiotowego projektu: Przykona, Brudzew, Buk, Mycielin, Powidz, Rawicz, Trzcianka, Szydłowo, Grabów nad Prosną, Kępno.

Celem spotkania było oficjalne przekazanie przez Krzysztofa Grabowskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego ww. gminom dokumentacji opracowanych i sfinansowanych w ramach realizowanego przez Województwo Wielkopolskie projektu C-Track 50. Będą one wykorzystane przez wielkopolskie gminy przy opracowaniu wniosków o dofinansowanie wybranych przedsięwzięć inwestycyjnych, a także osiągnięciu celów energetycznych i klimatycznych zarówno Polski jak i UE na lata 2030 i 2050 poprzez zaangażowanie i aktywizowanie społeczności lokalnych oraz lokalnych i regionalnych władz samorządowych i rządowych.

Uczestnicy projektu mają nadzieję na wdrożenie zamierzeń inwestycyjny przy udziale środków unijnych i krajowych w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2021 - 2027.

źródło: UG Przykona

Podobne artykuły

Pełen humoru Dzień Kobiet w gm. Przykona

Pełen humoru Dzień Kobiet w gm. Przykona

12 mrz.
Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju z wizytą w...

Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju z wizytą w starostwie

6 mrz.
Gmina Przykona laureatem tytułu

Gmina Przykona laureatem tytułu "Samorząd 30-lecia...

31 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama