środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Walne Zgromadzenie i Dzień Kobiet w Stowarzyszeniu Nadzieja

Walne Zgromadzenie i Dzień Kobiet w Stowarzyszeniu Nadzieja - fot: Stowarzyszenie
fot: Stowarzyszenie "Nadzieja" 

W dniu 24 luty 2020 r. w restauracji „Hacjenda” odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie połączone z obchodami zbliżającego się Dnia Kobiet. Na wstępie prezes stowarzyszenia Krystyna Sobczak przywitała wszystkich zebranych członków stowarzyszenia oraz podziękowała za współpracę zarządowi stowarzyszenia: Małgorzacie Przygońskiej, Alicji Maciejewskiej, Małgorzacie Płóciennik, Sylwii Smura, Justynie Dawickiej i Marzenie Osińskiej, a także Katarzynie Gorgolewskiej-Erkiet za prowadzenie księgowości. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania. Funkcje tę powierzono Michałowi Harasnemu i Małgorzacie Płóciennik. Nastąpiły wybory do Komisji Uchwał i Wniosków w skład której weszły: Wanda Mozio, Wiesława Krzeszewska i Krystyna Ignaczak

Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2019 r. przedstawiła Krystyna Sobczak, która omówiła zakres podejmowanych działań, ich organizację i znaczenie dla mieszkańców gminy Malanów. Stowarzyszenie m.in. realizowało projekt w zakresie kultury "Ze sztuką przez pokolenia", odbył się plener malarski „Malowniczy Malanów", turniej tańca towarzyskiego i dowolnego dla dzieci, uroczystość z okazji Dnia Seniora pt.: „Jesień z Nadzieją", wycieczka do Pragi. Grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z opiekunami bawiła się w wiosce indiańskiej w Choczu. W dalszym ciągu podtrzymywana jest współpraca polsko-ukraińska. Dzięki współpracy z Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej otworzono ogólnodostępny plac zabaw dla małych dzieci oraz siłownię zewnętrzną przy Gminnym Przedszkolu w Malanowie.

reklama

W zakresie sportu stowarzyszenie realizowało dwa projekty. Pierwszy z nich to „Trening czyni mistrza”, drugi - „Trenuj i zwyciężaj”. Stowarzyszenie prowadziło dystrybucję żywności w programie „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2018 r.” Akcja prowadzona była na podstawie umowy pomiędzy stowarzyszeniem a Bankiem Żywności w Koninie a wsparcie otrzymały 1062 osoby. Stowarzyszenie jest na liście uprawnionych do otrzymania 1% podatku.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawiła Katarzyna Gorgolewska-Ekiert, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Mieczysława Tygielska. Po przedstawieniu sprawozdań członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Alicja Maciejewska przedstawiła uchwałę w sprawie składki członkowskiej, którą pozostawiono w wysokości 40 zł rocznie, a Małgorzata Przygońska zapoznała członków stowarzyszenia z planem pracy na 2020 r. Główne zadania na bieżący rok to: dystrybucja żywności w programie” Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2019, warsztaty kulinarne, organizacja pleneru malarskiego, Festiwal Folkloru i Twórczości Artystycznej Powiatu Tureckiego, Dzień Seniora pt.: Jesień z Nadzieją, turniej tańca towarzyskiego, spotkanie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, wycieczka do Krakowa i Wieliczki i wyjazd do teatru w Łodzi. Na zakończenie zebrania nowym członkom stowarzyszenia wręczono legitymacje.

Następnie głos zabrali wójt gminy Ireneusz Augustyniak, przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik kierując pod adresem pań wiele ciepłych i serdecznych życzeń. Nie zabrakło też tradycyjnego kwiatka oraz lampki szampana.

A później to już wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się pod kierunkiem wspaniałego wodzireja Michała. A kto nie mógł tańczyć miło spędzał czas na rozmowie przy suto zastawionym stole. Wspólna zabawa oraz świetny humor gości były dowodem na to, że klimat tworzymy my sami niezależnie od czasu i miejsca a o tym świadczy poniższy cytat:

reklama

            „Dzisiaj jest dzień, aby być szczęśliwym! Wczoraj: już przeminęło. Jutro: dopiero nadejdzie”.

źródło:  Stowarzyszenie "Nadzieja"

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot: Stowarzyszenie 2
fot: Stowarzyszenie 3
fot: Stowarzyszenie 4
fot: Stowarzyszenie 5
fot: Stowarzyszenie 6
fot: Stowarzyszenie 7
fot: Stowarzyszenie 8
fot: Stowarzyszenie 9
fot: Stowarzyszenie 10
fot: Stowarzyszenie 11
fot: Stowarzyszenie 12
fot: Stowarzyszenie 13

Podobne artykuły

Malanów. Stowarzyszenie

Malanów. Stowarzyszenie "Nadzieja" z planami na nowy...

16 mrz.
Tuliszków. Koncert ze szczyptą magii z okazji...

Tuliszków. Koncert ze szczyptą magii z okazji Dnia...

7 mrz.
Turek. Coś dla ciała i dla ducha... kobiecy...

Turek. Coś dla ciała i dla ducha... kobiecy weekend...

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama