piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Zespoły zarządzania kryzysowego przygotowane na zagrożenie epidemiologoczne

Zespoły zarządzania kryzysowego przygotowane na zagrożenie epidemiologoczne
 

W czwartek Starosta Dariusz Kałużny spotkał się z przedstawicielami służb, członkami PCZK, wójtami i burmistrzami w celu omówienia przygotowania Powiatu Tureckiego na wypadek wystąpienia na naszym terenie przypadków koronawirusa. W tym samym czasie w Poznaniu zebrał się w poszerzonym składzie Wojewódzki  Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Zebranie dotyczyło sytuacji epidemiologicznej w Wielkopolsce w kontekście koronawirusa. W trakcie telekonferencji łączono się ze wszystkimi powiatowymi sztabami zarządzania kryzysowego w Wielkopolsce. 

reklama

Przygotowanie służb mundurowych w Powiecie Tureckim potwierdzili komendanci straży i policji. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologocznej w Turku Katarzyna Wysocka zaapelowała o zachowanie rozsądku i prostych zasad higieny. Jak zauważyła, statystyki wskazują, iż zdecydowanie większe zagrożenie od początku roku stanowi pospolita grypa.

Dyrektor szpitala Krzysztof Sobczak podkreślił, że to właśnie zagrożenie pospolitą grypą, a nie koronawairusem było podstawową przyczyną wprowadzenia zakazu odwiedzin w naszym szpitalu. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia, pacjent zostanie odizolowany i przewieziony na Oddział Zakaźny do szpitala w Koninie lub w Kaliszu. Szpiat w Turku zostanie przystosowany do przyjmowania zakażonych pacjentów jedynie w przypadku wystąpienia epidemii. 

Do dzisiejszego dnia nie zdiagnozowano przypadku zainfekowania koronawirusem na terenie woj. wielkopolskiego. 

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

z dzisiaj
Dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu z pozytywnym...

Dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu z pozytywnym...

z wczoraj
Dwóch nowych zarażonych w powiecie tureckim i...

Dwóch nowych zarażonych w powiecie tureckim i 146...

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama