czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Druhowie z OSP Kotwasice podsumowali miniony rok. W planach zakup samochodu bojowego

Druhowie z OSP Kotwasice podsumowali miniony rok. W planach zakup samochodu bojowego - fot. OSP Kotwasice
fot. OSP Kotwasice 

Na początku marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Kotwasicena którym  podsumowano miniony rok oraz przedstawiono plany na rok  bieżący, a w szczególności - zakup średniego samochodu bojowego. 

Ubiegły rok był pracowity dla druhów z OSP Kotwasice. Do akcji ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżali 14 razy. Obecnie Ochotnicza Straż Pożarna w Kotwasicach zrzesza 52 członków, w tym 5 kobiet i 1 Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Jednostka inwestuje w młodzież, szkolenia i sprzęt oraz wyposażenie. Prowadzona jest działalność prewencyjna, szkoleniowa, kulturalna i sportowa. Strażacy współpracują z PSP w Turku, jednostkami OSP w Gminie Malanów, (szkoleniowo z sąsiednią jednostką OSP Malanów),  I Liceum Ogólnokształcącym w Turku oraz stowarzyszeniem „KOTWICA Wspólnie dla Kotwasic”. 

reklama

Prócz dalszych prac związanych z modernizacją sali  i garażów w planach są szkolenia podstawowe i specjalistyczne w tym: naczelników, dowódców, kierowców, konserwatorów sprzętu ratowniczego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, pilarzy do drewna i z zakresu współpracy z LPR . W bieżącym roku druhowie z OSP Kotwasice chcą zorganizować spotkania wychowawcze, profilaktyczno-szkoleniowe w szkołach, na zebraniach wiejskich, odwiedzić mieszkańców w okresie noworocznym oraz otoczyć pamięcią zmarłych druhów strażaków z naszej jednostki.

Także na ten rok w budżecie przewidziane są zakupy strażackie: średniego samochodu bojowego, uzupełnienie mundurów oraz doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Druhowie serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierają jednostkę w różnych działaniach, Samorządowi Gminnemu, Rodzicom Dzieci z MDP, Młodzieży, zaprzyjaźnionym instytucjom i żywią nadzieję, że będą mogli świadczyć jeszcze skuteczniejszą pomoc potrzebującym jeżeli zajdzie taka potrzeba.

reklama

źródło: OSP Kotwasice / sekretarz dh Błażej Maleta

Podobne artykuły

OSP Malanów wygrywa Turniej Drużyn OSP gm. Malanów

OSP Malanów wygrywa Turniej Drużyn OSP gm. Malanów

13 lt.
Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

23 st.
Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS

Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS "Tur 1921" Turek

26-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama