poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Johny Crust kolejny raz w Dobrej

Johny Crust kolejny raz w Dobrej
 

Szkoła w Dobrej kontynuuje współpracę z panem Johnym Crustem. Jest on Amerykaninem mieszkającym obecnie w Łodzi. Wcześniej był wolontariuszem w Korpusie Pokoju, nauczycielem języka angielskiego w północnej Albanii,wykładowcą w Instytucie Anglistyki na Uniwersytecie Łódzkim, instruktorem angielskiego w Shandong Technology i Business University w Yantai w Chinach oraz dziennikarzem w Los Angeles Herald-Express. Mieszkał również w kibucu w Izraelu. Obecnie pisze książkę o Żydach z Warty. Uważa, że obecnie z antysemityzmem trzeba poradzić sobie w sposób globalny, a edukacja w szkołach jest najlepszym tego sposobem.

W czwartek, 5 marca grupa uczniów klas siódmych i ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej miała okazję po raz kolejny spotkać się z panem Crustem, który przyjechał do Dobrej na zaproszenie pani Barbary Oleksy, nauczycielki języka angielskiego. Prawie dwugodzinne spotkanie prowadzone było oczywiście w tym języku i omawiano na nim historię getta łódzkiego oraz stosunki polsko-żydowskie na przestrzeni wieków.

reklama

Trzecia część przeznaczona była na pytania ze strony uczniów. Dotyczyły one wielu tematów: poczynając od roli rabina w społeczności żydowskiej na przyczynach antysemityzmu kończąc. W spotkaniu uczestniczył również pan Marek Milczarek – Dyrektor dobrskiej Szkoły. Podsumowując zajęcia stwierdził on, że każdy człowiek bez względu na narodowość, wyznanie, preferencje seksualne czy miejsce zamieszkania ma taką samą krew. Dlatego tak bardzo potrzebna jest wzajemna tolerancja. Nie możemy dopuścić, żeby jakikolwiek człowiek czy też naród był prześladowany.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama