sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku
 

Szanowni Państwo, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa ostatnie dni są bardzo trudne dla nas wszystkich. Nakładane na Państwową Inspekcje Sanitarną zadania dotyczą różnych aspektów walki z epidemią. Ogrom realizowanych zadań skutkuje dużym obciążeniem fizycznym, psychicznym oraz stresem.

Raport przedstawiający aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu zamieszczany jest na stronie internetowej: http://psse-turek.pl/ oraz https://www.facebook.com/psse.pssewturku. 

reklama

Wszelkie zapytania dotyczące testów oraz osób zakażonych należy kierować do Rzecznika Wojewody Wielkopolskiego p.Tomasz Stube.

Pracujemy po to, aby objąć opieką i nadzorem wszystkich potrzebujących mieszkańców powiatu tureckiego. Udzielamy porad i wsparcia, koordynujemy transport medyczny do szpitala zakaźnego, szukamy kontaktów do potrzebujących osób, by objąć je nadzorem lub kwarantanną. Pracownicy inspekcji sanitarnej nie tylko odbierają telefony, ale też codziennie dzwonią z zapytaniem o samopoczucie  i objawy do osób objętych kwarantanną.

Gdy większość osób spędza czas z rodziną, zgodnie z hasłem „Zostań w domu”, my pracujemy 24godz./dobę. Wiele przesłanek wskazuje,  że ta sytuacja potrwa jeszcze wiele tygodni. W dużej mierze,  to od naszej postawy zależy poczucie bezpieczeństwa społeczności.

reklama

Dbajcie Państwo o siebie - dbajcie  o zdrowie swoje i Waszych bliskich. Jeśli masz gorączkę oraz objawy układu oddechowego, takie jak kaszel lub trudności 

w oddychaniu, wróciłeś z zagranicy, miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie lub zakażoną koronawirusem natychmiast skontaktuj się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczna w Turku tel. 63-280-36-82, 63-280-36-95 lub 697-777-304.

Z wyrazami szacunku
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny  w Turku
mgr Katarzyna Wysocka
Specjalista epidemiolog

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Znalazłeś padłego dzika w lesie? Zgłoś to...

Znalazłeś padłego dzika w lesie? Zgłoś to...

5 maj.
Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym...

Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym czasowo...

22 mrz.
Komunikat Centrum Wolontariatu w sprawie...

Komunikat Centrum Wolontariatu w sprawie tegorocznej...

20-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama