Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Malanów wesprze finansowo szpital w Turku

Gmina Malanów wesprze finansowo szpital w Turku
 

Podczas środowej sesji Rady Gminy, malanowscy radni zdecydowali o wsparciu Powiatu Tureckiego kwotą 105.000,00 zł. Środki docelowo trafią do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku.

100.000,00 zł zostanie przeznaczone m.in. na zakup tomografu oraz adaptację pomieszczeń w szpitalu. Brakujące środki Powiat zamierza pozyskać m.in. w ramach dotacji z budżetu państwa. Pozostała część to środki własne powiatu oraz pozostałych samorządów Powiatu Tureckiego. Całkowita szacunkowa wartość planowanej inwestycji to 2.775.425,00 zł.

reklama

Z kolei 5.000,00 zł zostanie przeznaczone na zakup respiratora stacjonarno-transportowego. Planowany zakup ma związek z panującą w naszym kraju pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19. Należy zaznaczyć, że turecki szpital został wyznaczony do zabezpieczenia transportu sanitarnego na potrzeby osób zakażonych lub podejrzanych zakażeniem koronawirusem.

Podobne artykuły

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych...

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych...

2 sierp.
#SzczepimySię w Dobrej już w niedzielę! Bez...

#SzczepimySię w Dobrej już w niedzielę! Bez...

28 lip.
Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama