sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gmina Malanów wesprze finansowo szpital w Turku

Gmina Malanów wesprze finansowo szpital w Turku
 

Podczas środowej sesji Rady Gminy, malanowscy radni zdecydowali o wsparciu Powiatu Tureckiego kwotą 105.000,00 zł. Środki docelowo trafią do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku.

100.000,00 zł zostanie przeznaczone m.in. na zakup tomografu oraz adaptację pomieszczeń w szpitalu. Brakujące środki Powiat zamierza pozyskać m.in. w ramach dotacji z budżetu państwa. Pozostała część to środki własne powiatu oraz pozostałych samorządów Powiatu Tureckiego. Całkowita szacunkowa wartość planowanej inwestycji to 2.775.425,00 zł.

reklama

Z kolei 5.000,00 zł zostanie przeznaczone na zakup respiratora stacjonarno-transportowego. Planowany zakup ma związek z panującą w naszym kraju pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19. Należy zaznaczyć, że turecki szpital został wyznaczony do zabezpieczenia transportu sanitarnego na potrzeby osób zakażonych lub podejrzanych zakażeniem koronawirusem.

Podobne artykuły

Dwie kobiety zakażone koronawirusem...

Dwie kobiety zakażone koronawirusem hospitalizowane...

z dzisiaj
Dwa nowe przypadki koronawirusa. Dodatni wynik...

Dwa nowe przypadki koronawirusa. Dodatni wynik u...

z wczoraj
Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama