Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

poniedziałek 01 czerwca 2020

Gracji, Jakuba, Konrada

reklama

Gmina Malanów wesprze finansowo szpital w Turku

Gmina Malanów wesprze finansowo szpital w Turku
 

Podczas środowej sesji Rady Gminy, malanowscy radni zdecydowali o wsparciu Powiatu Tureckiego kwotą 105.000,00 zł. Środki docelowo trafią do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku.

100.000,00 zł zostanie przeznaczone m.in. na zakup tomografu oraz adaptację pomieszczeń w szpitalu. Brakujące środki Powiat zamierza pozyskać m.in. w ramach dotacji z budżetu państwa. Pozostała część to środki własne powiatu oraz pozostałych samorządów Powiatu Tureckiego. Całkowita szacunkowa wartość planowanej inwestycji to 2.775.425,00 zł.

reklama

Z kolei 5.000,00 zł zostanie przeznaczone na zakup respiratora stacjonarno-transportowego. Planowany zakup ma związek z panującą w naszym kraju pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19. Należy zaznaczyć, że turecki szpital został wyznaczony do zabezpieczenia transportu sanitarnego na potrzeby osób zakażonych lub podejrzanych zakażeniem koronawirusem.

Podobne artykuły

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.
Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte...

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i...

27 maj.
Nowy kardiomonitor trafił do szpitala. Zakup...

Nowy kardiomonitor trafił do szpitala. Zakup...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama